wtorek, 26 września, 2023

Kolbudy: Postępują prace na pływalni

foto/ www.kolbudy.pl

Na budowie krytej pływalni w Kolbudach fachowcy różnych branż dokładają starań, aby już jesienią br. mieszkańcy gminy mogli korzystać z basenu i zlokalizowanych w obiekcie dodatkowych atrakcji. W budynku położono już instalacje elektryczne, hydrauliczne i teletechniczne. Na ścianach pojawiają się kolejne tynki, a podłogi pokrywa betonowa posadzka. Na najniższej kondygnacji w tzw. podbaseniu pracują aktualnie monterzy instalacji wentylacyjnych. Wykonano również liczne kanały, w których umiejscowione będą elementy technologii basenowej. Na głównej fasadzie budynku rozpoczynają się natomiast prace przy elewacji zewnętrznej obiektu. Wykonywane jest też docieplenie budynku.

Prace postępują zgodnie z harmonogramem. Podejmowane są też decyzje dotyczące wyposażenia głównej hali pływalni oraz dodatkowych atrakcji. Wiadomo już, że w obiekcie – oprócz głównej, sportowej niecki o wymiarach 25×12,5 m – znajdzie się mały basen rekreacyjny z licznymi dyszami do masażu, który idealnie nadawał się będzie do nauki pływania, zajęć rehabilitacyjnych czy np. ćwiczeń aqua aerobiku.

W hali będzie też brodzik dedykowany maluchom. Zamontowana zostanie w nim niewielka zjeżdżalnia oraz grzybek wodny. Tuż obok niecki stanie jacuzzi, z którego relaksujący się rodzice będą mogli doglądać pluskające się obok pociechy.

W obiekcie powstanie również niewielka strefa relaksu. W przylegających do głównej hali basenowej pomieszczeniach zlokalizowana zostanie sauna sucha, sauna parowa, a także grota solna i tzw. zielona łączka z leżakami.

– Wiele osób odwiedzających pływalnie po wyjściu z wody chętnie odwiedza strefę saun – mówi wójt Andrzej Chruścicki. – Wychodzimy więc naprzeciw oczekiwaniom naszych mieszkańców. W obiekcie powstanie również grota solna, która ma lecznicze działanie w przypadku wszelkiego rodzaju chorób układu oddechowego. Pomaga na problemy z gardłem, oskrzelami czy płucami. Myślę, że to szczególnie ważne zwłaszcza dziś, gdy koronawirus dosięga tak wielu osób, często powodując powikłania. W obiekcie planowane jest również umiejscowienie kawiarni. Prace na budowie pływali postępują zgodnie z harmonogramem.

Już niedługo w budynku pływalni powinien rozpocząć się montaż skomplikowanej technologii basenowej.

Obiekt będzie też wyposażony w rozwiązania służące ograniczaniu rozprzestrzeniania się wirusa SARS-CoV-2. Przy bramkach wejściowych będzie zastosowany automatyczny pomiar temperatury oraz system dezynfekcji rąk.

Szacuje się, że całkowity koszt inwestycji wyniesie około 17,5 mln złotych.

Zobacz również: