sobota, 2 grudnia, 2023

Kolbudzka Senioriada nagrodzona

Tegoroczna edycja Kolbudy Senior Challenge 2022 – potocznie zwana Senioriadą – zajęła II miejsce w kategorii Sportowy Event Seniorski Roku. Uroczyste podsumowanie i wręczenie nagród w Ogólnopolskim Konkursie „Senior w Ruchu” odbyło się w Kielcach. Organizatorem plebiscytu jest Stowarzyszenie MANKO i Głos Seniora. Patronat nad konkursem sprawuje Ministerstwo Sportu i Turystyki. Nagrodę dla Gminy Kolbudy odebrała zastępczyni wójta Anita Richert-Kaźmierska.

– Już po raz kolejny Gmina Kolbudy została doceniona za działalność na rzecz osób starszych – mówi wójt Andrzej Chruścicki. – Organizujemy wydarzenia dedykowane naszym mieszkańcom i ich aktywności fizycznej, ale również służące integracji seniorów. Kolbudy Senior Challenge z roku na rok cieszy się coraz większym zainteresowaniem. Nasi mieszkańcy mają okazję poznać swoich rówieśników z ościennych gmin. Coraz więcej samorządów włącza się do sportowej rywalizacji i zgłasza się do organizowanych w Kolbudach zawodów.

A NASZA RELACJA WIDEO Z SENIORIADY ZNAJDUJE SIĘ TU [KLIKNIJ]Nagrodę dla Gminy Kolbudy z rąk wiceminister Sportu i Turystyki Anny Krupki odebrała zastępczyni wójta Anita Richert-Kaźmierska.

– To na pewno doskonała motywacja do wdrażania kolejnych projektów służących aktywności i integracji seniorów – mówi Anita Richert-Kaźmierska. – Nasze starania są dostrzegane nie tylko na Pomorzu. To miłe, że jesteśmy jedną z gmin, które stawia się za wzór wśród samorządów podejmujących ciekawe inicjatywy na rzecz mieszkańców, którzy zakończyli już aktywność zawodową. W tym miejscu chciałabym serdecznie podziękować Gdańskiej Fundacji I Ty Możesz wszystko oraz jej prezes Jolancie Lipinskiej, która aktywnie wspiera nasze działania.

W Konkursie Senior w Ruchu kolbudzka Senioriada uplasowała się tuż za Międzynarodową Olimpiadą UTW i Organizacji Senioralnych „Trzeci Wiek na Start”, organizowaną w Łazach. Do konkursu zgłosiło się ponad 80 osób, organizacji pozarządowych i samorządów.

Nagrody przyznano w czterech kategoriach: Event Seniorski Roku (w którym uhonorowano naszą gminę), Sportowy Samorząd Roku, Sportowa Organizacja Seniorska Roku oraz Senior Sportowiec Roku

Tegoroczny Kolbudy Senior Challenge odbył się w drugiej połowie sierpnia i był już trzecią edycją tego wydarzenia. Do sportowej rywalizacji o puchary i medale, ale przede wszystkim do znakomitej zabawy, przystąpiło ponad stu dwudziestu zawodników reprezentujących dziesięć zespołów. To członkowie klubów, kół i formacji zrzeszających osoby starsze.

Zobacz również: