poniedziałek, 11 grudnia, 2023

Koncert z okazji Dnia Kobiet w Kolbudach.

foto/UG Kolbudy

W niedzielę 6 marca z okazji Dnia Kobiet w sali koncertowej Urzędu Gminy Kolbudy – w koncercie „Gdzie Ci mężczyźni” – wystąpi folk rockowy zespół Mitra. Początek wydarzenia o godzinie 18.00. Muzyczna niespodzianka dedykowana jest oczywiście przede wszystkim płci pięknej, jednak żaden pan spragniony muzycznych wrażeń nie zostanie odprawiony z kwitkiem. Wstęp wolny.

Mitra to gdyńska kapela, w której twórczości odnajdziemy akcenty wielu gatunków muzycznych. Spoiwem nadającym zespołowi wyjątkowy charakter jest sekcja dęta, która w połączeniu z dźwiękami akordeonu i instrumentów klawiszowych buduje niepowtarzalny klimat i stanowi wyróżniające brzmienie zespołu.

Mitra to energetyczne szybkie rytmy, a także refleksyjne ballady. W warstwie tekstowej poruszamy najważniejsze dla każdego człowieka zagadnienia takiej jak: przyjaźń, miłość, relacje ze światem.

Na przestrzeni ostatnich lat wystąpiliśmy na jednej scenie przed takimi zespołami jak m.in.: Golec uOrkiestra, Zakopower, Czerwone Gitary, Dżem, Oddział Zamknięty, Enej, Łzy, Akurat, Happysad, Kombi, Piersi, Sarsa, Urszula, Lao Che, Kamil Bednarek i wiele innych.

Zespół Mitra jest finalistą 41 Festiwalu Młodych Twórców w Świnoujściu FAMA, a także laureatem I Przeglądu DOK Rock organizowanego wspólnie przez Studentów oraz Doktorantów Uniwersytetu Gdańskiego. W ramach Turnieju UEFA EURO 2012 TM zespół wystąpił dwukrotnie w gdańskiej Strefie Kibica przed meczami reprezentacji Polski, grając koncerty dla kilkudziesięciotysięcznej publiczności.

Podczas wydarzenia, w które włącza się Caritas Archidiecezji Gdańskiej, prowadzona będzie zbiórka środków finansowych na rzecz Obywateli Ukrainy przybywających do naszego kraju.

Zobacz również: