piątek, 29 września, 2023

Lada dzień skończą się roboty na moście na Przemysłowej w Kolbudach

foto/UG Kolbudy

W środę 6 października o godzinie 12.00 planowany jest odbiór końcowy przebudowy mostu na ulicy Przemysłowej w Kolbudach. Zakończenie inwestycji umożliwi zamknięcie dotychczasowego objazdu, który na czas prac budowlanych wytyczono ulicami Mostową i Reknicką. Aktualnie na moście prowadzone są prace wykończeniowe.

Inwestycja realizowana przez Starostwo Powiatowe w Pruszczu Gdańskim była współfinansowana przez Gminę Kolbudy. Zadanie polegało na całkowitym wyburzeniu starej i budowie nowej konstrukcji obiektu. W trakcie prac budowlanych zaistniały nieprzewidziane okoliczności, które zmusiły inwestora do zmian projektowych, co wydłużyło realizację zadania.

Szerokość jezdni na zmodernizowanym, żelbetowym moście wynosi aktualnie 7 metrów, a jego długość 27 metrów. Powstał też chodnik o szerokości 2 metrów. Nośność mostu zwiększona została z 12 do 40 ton.  Wraz z dojazdami przebudowa objęła ok. 125 m drogi.

Inwestycja mostowa otrzymała dofinansowanie z rezerwy subwencji ogólnej Ministerstwa Infrastruktury. Inwestorem jest Starostwo Powiatowe w Pruszczu Gdańskim. W kosztach przedsięwzięcia partycypuje Gmina Kolbudy.

Zobacz również: