sobota, 30 września, 2023

Milion złotych nagrody na Gminy Kolbudy za szczepienia

foto/pixabay

Gmina Kolbudy uzyskując wskaźnik wyszczepienia 58,07 proc. znalazła się w gronie laureatów rządowego Konkursu „Najbardziej Odporna Gmina” i otrzyma milion złotych na dowolny cel związany z przeciwdziałaniem COVID-19.

Gmina Kolbudy została laureatem w kategorii „Małe Gminy” uzyskując wskaźnik wyszczepienia na poziomie 58,07 procenta. W ramach konkursu organizowanego przez rząd RP gminy zostały podzielone na 49 regionów, wyznaczonych według dawnych granic województw, odpowiadających stanowi na dzień 31 grudnia 1998 r. W obszarze dawnego województwa gdańskiego, w kategorii „Małe gminy” nasz samorząd uplasował się na pierwszej pozycji.

– Cieszę się ogromnie z wyników – mówi wójt Andrzej Chruścicki. – Na nagrodę zapracowali wszyscy mieszkańcy, którzy zdecydowali się na szczepienie przeciwko COVID-19. Swoją cegiełkę dołożyli również nasi lekarze, którzy skutecznie przekonywali tych niezdecydowanych. Wiedzieliśmy, że jesteśmy na czołowych pozycjach i z zapartym tchem czekaliśmy na ostateczne wyniki. Walka była zacięta do samego końca. Udało się nam osiągnąć podwójną korzyść. Dzięki temu, że wielu mieszkańców zdecydowało się na szczepienie zwiększyliśmy naszą odporność i poziom bezpieczeństwa w regionie. Dodatkowo dostajemy do dyspozycji milion złotych, który możemy zainwestować w ochronę zdrowia. Przygotowaliśmy wniosek, który jest niezbędny do uzyskania należnej nam kwoty. Chcemy, aby kwota ta stanowiła wkład w budowę nowego ośrodka zdrowia w Kolbudach.

Zgodnie z regulaminem konkursu każdy z 49 Laureatów Konkursu w kategorii „Małe gminy” otrzyma nagrodę w wysokości miliona złotych, a przekazanie środków powinno nastąpić w terminie do 30 dni od dnia terminowego otrzymania przez organizatora poprawnie wypełnionego wniosku.

Laureat Konkursu przeznacza Nagrodę na dowolny cel związany z przeciwdziałaniem
COVID-19. Mogą być to wszelkie czynności związane ze zwalczaniem zakażenia, zapobieganiem rozprzestrzenianiu się, profilaktyką oraz zwalczaniem skutków koronawirusa, w tym społeczno-gospodarczych.

Zobacz również: