czwartek, 8 grudnia, 2022

Nowe boisko w Kowalach

Jeszcze w tym roku na terenie rekreacyjnym przy ul. Pilotów w Kowalach powstanie wielofunkcyjne boisko z poliuretanową nawierzchnią. 

Plac do gry o długości 32 metrów i szerokości 27 metrów ze wszystkich stron otoczony będzie siatką. Na boisku zamontowane zostaną dwie bramki oraz dwa kosze. Obiekt przystosowany będzie również do gry w siatkówkę. Pojawią się też dwie ławki. 

Wójt Andrzej Chruścicki podpisał właśnie umowę na dofinansowanie inwestycji. Na realizację boiska piłkarskiego nasz samorząd otrzyma ponad 217 tysięcy złotych. Środki pochodzą z Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2014-2020. 

Wniosek złożony we współpracy z Lokalną Grupą Działania „Trzy Krajobrazy” został rozpatrzony pozytywnie. W Urzędzie Marszałkowskim Województwa Pomorskiego podpisy na umowie gwarantującej przyznanie środków podpisy złożyli wójt Andrzej Chruścicki i Justyna Durzyńska, dyrektor Departamentu Programów Rozwoju Obszarów Wiejskich.

– Plac zabaw na ulicy Pilotów w Kowalach poddawany jest systematycznej modernizacji – mówi wójt Andrzej Chruścicki. – W ostatnich miesiącach powstał tam nowy plac zabaw, siłownia pod chmurką, wiata z miejscem do grillowania, tzw. tyrolka, oświetlenie oraz chodniki. Aktualnie trwa porządkowanie terenu wokół pobliskiego stawu. Dziś wiemy już na pewno, że nasz samorząd otrzymał dofinansowanie, które umożliwi nam budowę na placu wielofunkcyjnego boiska. Zostanie ono zlokalizowane obok kolejki tyrolskiej. Z mocno zaniedbanego przez terenu robi się naprawdę atrakcyjne miejsce. 

Kwota przyznanego dofinansowania wynosi 217,4 tys. złotych. Koszt kwalifikowalny przedsięwzięcia to ok. 341 tys. złotych.

info/foto/UG Kolbudy

Zobacz również: