sobota, 30 września, 2023

Przed nami Kolbudzka X

Przed nami kolejna, jubileuszowa X edycja Biegów Wokół Bursztynowej Góry w ramach największej imprezy biegowej w Polsce północnej „Kaszuby Biegają”. W niedzielę 21 sierpnia w Bąkowie już po raz kolejny odbędą się „Kolbudzka ’10”, „Kolbudzka ‘5” oraz biegi dzieci i młodzieży.

Miłośnicy aktywności fizycznej z całej Polski przyjadą do naszej gminy, aby sprawdzić się na urokliwej i cenionej przez biegaczy trasie wokół Bursztynowej Góry. Rokrocznie wydarzenie to cieszy się dużym zainteresowaniem mieszkańców, którzy dopingują, a także sami stają na starcie popularnego wyścigu aby sprawdzić swoje możliwości na tle najlepszych w regionie lub zmierzyć się ze swoim życiowym rekordem.

Rozpoczęcie imprezy planowane jest na godz. 8.50 biegiem na 5 km. O godz. 10.00 ruszy rywalizacja dzieci i młodzieży w ramach cyklu „Małe Kaszuby Biegają”.

Start biegu głównego X „Kolbudzkiej ’10” zaplanowano na godz. 11.00.

W ramach wydarzenia odbywać się będą również bezpłatne biegi towarzyszące na 1200 (godz. 9.30) i 100 m (godz. 9.50). Patronat nad wydarzeniem objęli Mieczysław Struk – Marszałek Województwa Pomorskiego oraz Andrzej Chruścicki – Wójt Gminy Kolbudy.

Wszystkie informacje dot. wydarzenia można znaleźć na stronie http://biegkolbudy.cyklkb.pl/

Zapisy on-line trwają do środy 17 sierpnia na stronie https://zapisy.info/ Będzie istniała także możliwość zapisów w dniu imprezy.

Zobacz również: