poniedziałek, 4 marca, 2024

Rondo w Pręgowie zostanie całkowicie zamknięte dla ruchu

Jak informuje wykonawca ronda przy kościele w Pręgowie: od poniedziałku 13 czerwca od godziny 8.00 do soboty 18 czerwca do godziny 16.00 skrzyżowanie ulic Bukowskiego i Świętego Rocha zostanie całkowicie zamknięte.

W tym czasie na nowym rondzie układana będzie asfaltowa nawierzchnia. Jadąc od strony górnej części Pręgowa w stronę Kolbud auta osobowe będą miały możliwość ominięcia wyłączonego odcinka ulicą Kościelną.

Nie będzie natomiast we wskazanym okresie możliwości przejazdu ulicami Świętego Rocha i Bukowskiego z Bielkówka w stronę Kolbud. W tym przypadku zalecamy wybieranie trasy przez Lublewo Gdańskie.

Zmiany nastąpią również w trasach przejazdu autobusów komunikacji publicznej. Te kursować będą podobnie jak podczas wcześniejszych ograniczeń w ruchu na budowanym rondzie w Pręgowie.

W tym czasie wszystkie autobusy linii 854 pojadą objazdem trasą przez Ostróżki (w kursach, które rozkładowo nie są realizowane przez Ostróżki – bez zatrzymania).

W przypadku kursów realizowanych do lub przez Lisewiec mogą występować opóźnienia (na całej trasie, także na kursach do i z Gdańska).

Nie będą w tym czasie obsługiwane przystanki: „Pręgowo, Szkoła” i „Kolbudy, Osiedle Leśników”. Najbliższy przystanek: „Pręgowo, Wspólna”.

Autobus linii 837 obsługiwany przez Albatros kursować będzie bez zmian do przystanku: ,,Pręgowo, Szkoła’’.

źródło/ug kolbudy

Zobacz również: