poniedziałek, 4 grudnia, 2023

Seniorzy z Gdańska i Kolbud wspólnie spędzali czas

foto/UG Kolbudy

W słoneczne, ciepłe, wrześniowe przedpołudnie w malowniczym parku w Lisewcu spotkali się seniorzy z gminnych Klubów i Kół Seniora, a także ich rówieśnicy z Gdańska. W spotkaniu integracyjnym, organizowanym przez Gdańską Fundacją I Ty Możesz Wszystko uczestniczyło około 80 osób, które zakończyły już aktywność zawodową i obecnie mają więcej czasu na relaks oraz aktywny wypoczynek.


W Lisewcu Seniorzy tańczyli, piekli kiełbaski, trafiali rzutkami do tarczy, a nawet kopali futbolówkę. Jak na terenową biesiadę przystało nie zabrakło gitary i wspólnego śpiewania piosenek.

– Wrzesień i październik to miesiące, w których organizowanych jest wiele przedsięwzięć dedykowanych osobom starszym – mówi zastępczyni wójta Anita Richert – Kaźmierska, która odwiedziła uczestników spotkania integracyjnego. – Nasz samorząd również przygotowuje w tym okresie szereg wydarzeń dedykowanych Seniorom. Nasi mieszkańcy i goście świetnie bawili się w parku w Lisewcu. Piękna pogoda i moc atrakcji przełożyły się na doskonałe nastroje uczestników. Było biesiadnie, ale i sportowo. Jestem przekonana, że wszyscy wrócili do domów w doskonałych nastrojach.

Zobacz również: