środa, 4 października, 2023

Sporty plażowe w Kolbudach

Już w najbliższy piątek (14 lipca) w Gminnej Przystani Żeglarskiej w Kolbudach odbędzie się Festiwal Sportów Plażowych i Wodnych. W godzinach od 13.00 do 19.00 mieszkańcy (w każdym wieku) będą mogli spróbować swoich sił w plażowych dyscyplinach sportu, a także na wodzie.

Instruktorzy objaśniać będą zainteresowanym zasady gry w futbol flagowy, beach soccera, frisbee, plażową siatkówkę czy zyskującą coraz większą popularność na świecie grę spikeball.

Będzie niepowtarzalna okazja, aby poznać zasady i podstawowe techniki gier, które często zaobserwować możemy na nadmorskich plażach czy nad brzegami jezior. Ci, którzy nas odwiedzą będą mogli również skorzystać z porad trenerów żeglarstwa i oczywiście sprawdzić swoje umiejętności w praktyce.

Jednym z instruktorów objaśniających zasady gry w futbol flagowy będzie selekcjoner reprezentacji Polski w tej dyscyplinie sportu, Daniel Piechnik.

Festiwal Sportów Plażowych i Wodnych dedykowany jest zarówno najmłodszym, jak i dorosłym mieszkańcom. To doskonała okazja, aby rodzinnie i aktywnie spędzić piątkowe popołudnie.

Pokazom i instruktażom towarzyszyć będą konkursy.

Start o 13.00 i bawimy się wspólnie do wieczora.

Zobacz również: