sobota, 30 września, 2023

Sukces młodych sportowców z Kolbud

Bardzo lubimy informować o znakomitych występach młodych sportowców z Gminy Kolbudy. To zawsze powód do radości.

Dziś mamy okazję pogratulować zawodnikom Klubu Sportowego Taekwon, którzy przysłali nam zdjęcia z rozegranych w maju „Mistrzostw Polski Juniorów” i „Mistrzostw Polski Młodzieżowców oraz Juniorów Młodszych”.

Pierwsze z wspomnianych zawodów odbyły się w połowie maja w Pankach koło Częstochowy. W turnieju udział wzięło 45 klubów i 195 uczestników i uczestniczek. Kolbudzki Klub reprezentowali: Hanna Lubotzka, Aleksandra Miotk, Adam Niemirowicz-Szczytt, Mateusz Łukiańczyk. Nasi juniorzy wrócili z imponującym dorobkiem medalowym.- Multimedalistką została Aleksandra Miotk (3 medale), która zdobyła wraz Hanną Lubotzką brązowy medal w walkach aranżowanych juniorek, srebro w konkurencji walk juniorek do 60kg oraz złoty krążek w konkurencji testów siły (łamania desek). – nie kryje dumy z podopiecznych trener Daniel Nowakowski.

– Mateusz Łukiańczyk zdobył dwa brązowe medale, jedne w konkurencji walk młodzieżowców do 57kg, a drugi krążek wywalczył wraz z Adamem Niemirowicz -Szczytt w konkurencji walk aranżowanych młodzieżowców. Nieco liczniejsza, ale mniej doświadczona ekipa próbowała swoich sił w Mistrzostwach Polski Młodzieżowców i Juniorów Młodszych, które zorganizowano w Radzyniu Podlaskim w dniach 27-29 maja. W turnieju udział wzięło 363 zawodników i zawodniczek z 51 klubów Taekwon-do. Rozegrano prawie tysiąc pojedynków. Drugą wicemistrzynią Polski w konkurencji walk dziewcząt do 42 kilogramów została Paulina Rogalewska. Po bardzo zaciętych pojedynkach w repasażach Jan Wożniak wywalczył natomiast brązowy medal w kategorii do 46 kg.

– Mistrzostwa stały na bardzo wysokim poziomie. – relacjonuje Daniel Nowakowski. – Nasi zawodnicy pomimo wygranych w kilku pojedynkach nie stanęli więcej na podium. Ciężkie treningi przyniosły bardzo dobre walki. W paru przypadkach zabrakło trochę szczęścia sportowego a momentami doświadczenia, które zdobyli w tych właśnie walkach.

W mistrzostwach wystartowali: Agata Kalinowska, Wojciech Kalinowski, Paulina Myszk, Kornelia Kąkol, Martyna Romska, Daria Rogalewska, Szymon Płudowski, Tomasz Malinowski, Krystian Paczkowski, Tymoteusz Widzicki

Zobacz również: