piątek, 22 września, 2023

W Kowalach otwarto nowe przedszkole

Samorządowcy z Gminy Kolbudy oraz przedstawiciele Ogólnopolskiego Operatora Oświaty spotkali się w Kowalach, aby wspólnie dokonać symbolicznego przecięcia wstęgi w nowym publicznym przedszkolu „Rozgwiazda”. Była to również okazja, aby porozmawiać o tym jak po pierwszych tygodniach od uruchomienia funkcjonuje nowa placówka na edukacyjnej mapie gminy.

W uroczystości wzięli oczywiście udział ci, którzy od września korzystają z nowych pomieszczeń przedszkola. Maluchy dla upamiętnienia tego wydarzenia wypuściły w powietrze wypełnione helem kolorowe balony.

Do sześciu oddziałów nowoutworzonej placówki uczęszcza aktualnie 140 dzieci. Podczas spotkania zarówno prezes Ogólnopolskiego Operatora Oświaty Mateusz Krajewski, jak i wójt Andrzej Chruścicki podkreślali dobrą współpracę samorządu z Fundacją. W jej efekcie, w ciągu zaledwie kilku miesięcy, udało się uruchomić na terenie gminy nowoczesne, publiczne przedszkole.

Chociaż nazwa „Rozgwiazda” może być nieco myląca, w przedszkolu zastosowano wiele ornitologicznych nawiązań. Nazwy ptaków towarzyszą dzieciom na każdym niemal kroku. Właśnie dlatego wójt Andrzej Chruścicki wręczył dyrekcji przedszkola dwa karmniki.

Ogólnopolski Operator Oświaty od kilku lat jest partnerem gmin w realizacji zadań z zakresu edukacji publicznej. Fundacja prowadzi aktualnie 63 bezpłatne przedszkola, szkoły podstawowe i licea w sześciu województwach.

Zobacz również: