niedziela, 26 maja, 2024

Wkrótce Dni Gminy Kolbudy. Zagrają Kasia Kowalska i Roxana Węgiel

W terminie 18-19 czerwca br. przy Gminnej Przystani Żeglarskiej w Kolbudach odbywać się będą Dni Gminy Kolbudy. Wydarzenie inaugurujące sezon letni obfitowało będzie w szereg atrakcji muzycznych, niespodzianek dla najmłodszych mieszkańców oraz rywalizacji sportowej. Gwiazdami tegorocznych Dni Gminy Kolbudy będą Kasia Kowalska oraz Roxana Węgiel.

To jednak nie jedyni artyści, którzy zaprezentują się na naszej scenie. Występy gwiazd poprzedzą koncerty zespołów grających rocka,  góralski folk-rock oraz kapela wykonująca muzykę reggae i ska. Niespodzianką będzie występ popularnego męskiego chóru wykonującego muzykę szanty. Na estradzie nad jeziorem prezentować się będą również młode, lokalne talenty.

– Już dziś zapraszam wszystkich mieszkańców, ale również gości na Dni Gminy Kolbudy – mówi wójt Andrzej Chruścicki. – Czeka nas w tym roku naprawdę wiele atrakcji. Program poprzedzającego sezon letni festynu staraliśmy się przygotować tak, aby każdy mógł znaleźć coś dla siebie. Mam nadzieję, że wszyscy będziemy się znakomicie bawić podczas koncertów gwiazd oraz towarzyszących muzycznym atrakcjom wydarzeń. Na początek chcemy zaprosić mieszkańców do barwnego korowodu i wspólnego przejścia ulicami Kolbud do Gminnej Przystani Żeglarskiej. Po raz pierwszy tę formułę świętowania zaproponowaliśmy w 2019 roku i byliśmy świadkami parady, w której każde sołectwo starało się zaprezentować szerszemu gronu mieszkańców w wyjątkowy i niepowtarzalny sposób. W przemarszu udział wzięły też kluby sportowe i organizacje. Chcielibyśmy, aby taka radosna formuła inauguracji Dni Gminy Kolbudy stała się tradycją.

Program:

SOBOTA 18 CZERWCA

 • godz. 15.00 – uroczysty przemarsz ulicami Kolbud oraz turniej sołectw, do którego swojego reprezentacje zgłosić będą mogły wszystkie miejscowości z naszego terenu.
 • godz. 16.00 do 19.00 – występy lokalnych talentów (m.in. popisy wokalne i taneczne dzieci i młodzieży, z których większość to uczniowie naszych szkół).
 • godz. 19.00 – występ zespołu PURPLE DRIVE & MARIA O’FURIA. To jedyny w Polsce Deep Purple Tribute Band. Grupę tworzy pięcioro zawodowych muzyków, grających na żywo największe przeboje znanego na całym świecie DEEP PURPLE.
 • godz20.00 – koncert zespołu InoRos. To grupa folkowo/rockowa tworząca muzykę inspirowaną folklorem podhalańskim, ale także muzyką folkową z całego pasma Karpat. Kapela jest autorem piosenki „Czyste szaleństwo” przeboju towarzyszącego polskiej reprezentacji w piłce nożnej podczas turnieju EURO 2012.
 • godz. 21.00 – występ gwiazdy wieczoru KASI KOWALSKIEJ. Obchodząca w tym roku 25 lecie działalności scenicznej artystka ma na swoim koncie wiele płyt i prestiżowych nagród. Choć od wydania pierwszej jej płyty minęło wiele czasu i wiele w jej życiu się wydarzyło, to pewne rzeczy pozostają niezmienne: jej niecodzienna wrażliwość na dźwięki, miłość do muzyki i pasja, z jaką ją wykonuje.
 • godz. 22.00 do 2.00 – Disco pod chmurką.

NIEDZIELA 19 CZERWCA

 • godz. 13.00-15.00 – programy i atrakcje dla najmłodszych. Zaprosimy najmłodszych do korzystania z tradycyjnych dmuchańców i wydarzeń koordynowanych przez animatorów.
 • godz. 15.00 – występ artystyczny dla najmłodszych „Rosomaki i inne zwierzaki”. Usłyszymy wiele wpadających w ucho, zabawnych piosenek dedykowanych dzieciom od lat 2 do…102. Projekt ma, oprócz wymiaru rozrywkowego, także charakter edukacyjny. Jednym z autorów tekstów jest znany satyryk Krzysztof Piasecki. Koncert, z całą pewnością spodoba się nie tylko dzieciom ale i ich rodzicom.
 • godz. 16.00 – koncert szantowy w wykonaniu Chóru Zawisza Czarny. Grupę tworzy 70 mężczyzn w wieku 20-85 lat. To znakomity zespół propagujący na najwyższym poziomie – poprzez śpiew, muzykę i oprawę sceniczną – tradycje morskie.
 • godz. 17.00 – muzyka reggae i ska w wykonaniu gdańskiego zespołu Majestic, który na swoim koncie ma występy na takich imprezach jak Przystanek Woodstock czy Ostróda Reggae Festiwalu.
 • godz. 18.00 – koncert gwiazdy wieczoru ROKSANY WĘGIEL. Młoda artystka, laureatka programu The Voice Kids oraz Konkursu Eurowizji Piosenki dla Dzieci, przebojem wdarła się na polski rynek muzyczny. Niemal z dnia na dzień zyskała ogromne rzesze fanów nucących jej największe przeboje, które każdego dnia grają największe rozgłośnie radiowe.
Zobacz również: