czwartek, 18 kwietnia, 2024

Wyjątkowy Dzień Kobiet w Kolbudach

Wielkimi krokami zbliża się marzec, a z nim święto wszystkich Pań. Z okazji Dnia Kobiet, wspólnie z 7 Pomorską Brygadą Obrony Terytorialnej w Gdańsku, Gmina Kolbudy przygotowała dla mieszkanek praktyczną i atrakcyjną niespodziankę. To lekcja samoobrony, którą w czwartek 9 marca w sali gimnastycznej Zespołu Kształcenia i Wychowania w Kolbudach poprowadzą wyspecjalizowani w tej dziedzinie instruktorzy, żołnierze wspomnianej formacji.

Aby wziąć udział w zajęciach i poznać parę praktycznych chwytów i uników, które w sytuacji zagrożenia pomogą nam obezwładnić napastnika wystarczy zgłosić swój udział za pośrednictwem formularza zamieszczonego na stronie internetowej gminy. Należy wybrać odpowiadającą godzinę i podać swoje imię oraz nazwisko.

Trwające godzinę zegarową lekcje odbywać się będą w trzech grupach, z których każda liczyć będzie do 30 uczestniczek. Gdy wszystkie miejsca przewidziane na daną godzinę zostaną zajęte, pozostaje nam wybór innej grupy.  Pierwsza tura zajęć zaplanowana jest na godzinę 16.00, kolejne na 17.15 i 18.30.

Lekcje samoobrony dedykowane są przede wszystkim mieszkankom powyżej 15 roku życia. Udział w szkoleniu prowadzonym przez wojskowych jest oczywiście bezpłatny. Wystarczy zabrać ze sobą dobry nastrój, moc energii i wygodny strój sportowy, który pozwoli nam komfortowo ćwiczyć.

Po zajęciach każda z uczestniczek otrzyma przygotowany przez szkolących certyfikat, potwierdzający ukończenie szkolenia.

Zobacz również: