czwartek, 22 lutego, 2024

Powiat gdański: Policjanci sprawdzili pojazdy przewożące osoby niepełnosprawne

W ubiegłym tygodniu policjanci ruchu drogowego sprawdzili kilkanaście pojazdów przystosowanych do przewozu osób niepełnosprawnych. Przewoźnicy wykonujący transport na podstawie umów z gminami powiatu gdańskiego chętnie skorzystali z możliwości spotkania z mundurowymi i omówienia przepisów ruchu drogowego.

Policjanci z Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Powiatowej Policji w Pruszczu Gdańskim w ubiegłym tygodniu przeprowadzili działania profilaktyczno-prewencyjne polegające na kontrolach pojazdów przystosowanych do przewozu osób niepełnosprawnych.

Na terenie powiatu gdańskiego działa szereg przewoźników, którzy na podstawie umów z gminami realizują różnego rodzaju przewozy dla osób, które mają np. trudności z poruszaniem się. Dzieci i młodzież są dowożone do szkół, osoby starsze np. do ośrodków rehabilitacyjnych.

Policjanci sprawdzili kilkanaście pojazdów. Nie stwierdzili uchybień związanych z ich stanem technicznym czy wyposażeniem. Przewoźnicy podczas kontroli mieli także możliwość omówienia przepisów ruchu drogowego oraz kwestii przewozu osób, a także szczegółów dotyczących wyposażenia pojazdów.

Tego typu działania pozwalają na podniesienie bezpieczeństwa w zakresie przewozu osób i powodują wzrost poziomu wiedzy u przedsiębiorców, którzy wykonują transport.

KPP w Pruszczu Gdańskim

Zobacz również: