wtorek, 28 listopada, 2023

Burmistrz Janusz Wróbel wręczył nagrodę kulturalną

foto/ UM Pruszcz Gdański

Burmistrz Pruszcza Gdańskiego Janusz Wróbel przyznał, jak co roku, nagrodę kulturalną. Tym razem jej laureatem okazał się Adam Orzechowski, dyrektor Teatru Wybrzeże. Między innymi to dzięki niemu Pruszcz Gdański może się poszczycić teatrem w najlepszym wydaniu. Na tym nie koniec, ponieważ specjalne podziękowania usłyszał także Grzegorz Bogun, który przekazał w formie darowizny unikatowy zespół epitafiów z żuławskich kościołów zaginiony po 1945 r.

Żaden pruszczanin nie jest sobie w stanie wyobrazić lata bez Sceny Letniej Teatru Wybrzeże. Mało kto pamięta początki inicjatywy dyrektora Adama Orzechowskiego i burmistrza Pruszcza Gdańskiego Janusza Wróbla. Były one skromne i trudne. W 2009 roku podjęto decyzję o otwarciu w amfiteatrze w Pruszczu Gdańskim, stałej sceny letniej.

Oprócz nagrody kulturalnej burmistrz Pruszcza Gdańskiego oraz przewodnicząca Rady Miasta Małgorzatą Czarnecką – Szafrańską złożył podziękowania dla Grzegorza Boguna, pruszczanina który przekazał unikatowy zespół epitafiów z żuławskich kościołów zaginiony po 1945 r.

Zobacz również: