wtorek, 16 lipca, 2024

Był poszukiwany. Zatrzymali go pruszczańscy policjanci

foto/KPP w Pruszczu Gdańskim

Policjanci z Pruszcza Gdańskiego zatrzymali 25-latka, który nie dość, że posiadał przy sobie narkotyki – amfetaminę, to był poszukiwany do odbycia 1 roku pozbawienia wolności. Mężczyzna usłyszał już zarzut posiadania narkotyków i został przewieziony do aresztu, gdzie odbędzie zasądzony wcześniej wyrok. Posiadanie narkotyków zagrożone jest karą do 3 lat więzienia

Pod koniec ubiegłego tygodnia policjanci z Wydziału Prewencji Komendy Powiatowej Policji w Pruszczu Gdańskim patrolując rejon miasta, zauważyli mężczyznę, który na widok mundurowych zaczął się nerwowo zachowywać. Funkcjonariusze podjęli legitymowanie i sprawdzili 25-latka w bazach danych.

Okazało się, że mężczyzna jest poszukiwany przez sąd w celu odbycia zasądzonego wcześniej wyroku 1 roku pozbawienia wolności.

Policjanci zatrzymali 25-latka i wykonali kontrolę osobistą. Okazało się, że zatrzymany posiada przy sobie zawiniątko z białą substancją. Mundurowi wykorzystując specjalistyczny test, sprawdzili proszek, którym okazała się amfetamina.

Mężczyzna został przewieziony do policyjnego aresztu, gdzie spędził noc. Śledczy przedstawili mu zarzut posiadania narkotyków. Następnie 25-latek został przetransportowany do jednostki penitencjarnej, gdzie odbędzie zasądzoną wcześniej karę 1 roku pozbawienia wolności.

Posiadanie narkotyków zagrożone jest karą do 3 lat pozbawienia wolności.

Zobacz również: