środa, 19 czerwca, 2024

Dieta pudełkowa – nowa metoda oszustów

Policjanci z Pruszcza Gdańskiego po raz kolejny ostrzegają przed oszustami. Tym razem funkcjonariusze przedstawiają schemat działania przestępców, którzy wyłudzają pieniądze, licząc na osoby zainteresowane cateringiem dostarczanym do domu, tzw. „diety pudełkowe”. Żeby nie stracić pieniędzy, trzeba być czujnym w każdym przypadku zawierania umów i przekazywania pieniędzy.

Funkcjonariusze z Komendy Powiatowej Policji w Pruszczu Gdańskim po raz kolejny ostrzegają przed oszustami. Metod działania przestępców jest wiele i są one modyfikowane. Tym razem przybliżymy metodę wyłudzenia pieniędzy przez przestępców, którzy naciągają osoby chętne na zawarcie umowy w zakresie dostarczenia do miejsca zamieszkania posiłków, tzw. „diety pudełkowej”.

W ostatnim czasie na popularności zyskują firmy, które oferują dostarczanie gotowych posiłków do miejsca zamieszkania lub pracy klienta.

Różnorodność propozycji i hasła reklamowe, które zachwalają skuteczność w bilansowaniu diety, przyciągają coraz to nowych klientów. Z pewnością atrakcyjne może być także to, że osoby, które mają niewiele czasu, otrzymują codziennie różnorodne posiłki i nie muszą zajmować się zakupami produktów żywnościowych i ich przygotowaniem.

Jednakże pośród osób oferujących tego typu rozwiązania znajdują się także przestępcy, którzy wyłudzają pieniądze. Naciągacze reklamują swoją „ofertę” najczęściej poprzez media społecznościowe w internecie. Przedstawiają oni często atrakcyjny cenowo wachlarz zestawów posiłków. Po podpisaniu umowy i przelaniu środków klient nie otrzymuje wogóle zamówionych produktów, otrzymuje dania inne niż zamówione-różniące się np. składem czy kalorycznością lub po kilku dniach dostaw zgodnych z zamówieniem przestają one docierać.

Policjanci radzą, żeby zachować czujność przed zawarciem tego typu umów, warto np.:

– sprawdzić opinie o dostawcy u innych klientów, np. za pomocą mediów społecznościowych

– korzystać z firm o ugruntowanej pozycji na rynku

– ostrożnie podchodzić do ofert o istotnie niższej cenie za podobne produkty w porównaniu z konkurencją

– w miarę możliwości unikać płacenia z góry całej kwoty za zamówienie

foto/mat.prasowy

info/KPP w Pruszczu Gdańskim

Wesprzyj nas darowizną na https://buycoffee.to/polnocnatv

Zobacz również: