wtorek, 16 lipca, 2024

Dzień otwarty z policjantami

W sobotę 24 września po zakończeniu przejazdu rowerowego „Rowerem przez Pruszcz” na terenie Faktorii Handlowej policjanci spotkali się z mieszkańcami powiatu i nie tylko. Mundurowi przygotowali kilka atrakcji dla każdego – zarówno dla najmłodszych, jak i dla dorosłych. Stróże prawa zachęcali do wstąpienia do służby i opowiadali o arkanach służby.

W ubiegłą sobotę 24 września policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Pruszczu Gdańskim tradycyjnie już zabezpieczali przejazd „Rowerem przez Pruszcz”. Doskonała jesienna pogoda przyciągnęła dużą liczbę uczestników tego wydarzenia, stanowiącego niejako zakończenie sezonu imprez plenerowych w mieście.

Przy tej okazji, po zakończeniu przejazdu, mundurowi zaprosili mieszkańców powiatu do „Dnia otwartego z policjantami”. Na terenie Faktorii Handlowej można było zobaczyć sprzęt policyjny, radiowozy i motocykl. Oprócz tego mundurowi przygotowali dla każdego gadżety – mi.in. odblaski, kamizelki.

Policjanci rozmawiali ze swoimi gośćmi o arkanach służby i zachęcali do wstąpienia w szeregi naszej formacji. Osoby zainteresowane mogły dowiedzieć się wszystkich szczegółów dotyczących rekrutacji, jak i kariery w granatowym mundurze.

Zobacz również: