poniedziałek, 4 marca, 2024

Katolicka Szkoła Niepubliczna im. Św. Jana Pawła II w Pruszczu Gdańskim ma nowy budynek

Dziś punktualnie w południe w Katolickich Szkołach Niepublicznych im. Św. Jana Pawła II przy ul. Dobrowolskiego 11 w Pruszczu Gdańskim odbyło się uroczyste otwarcie nowego budynku szkoły.

W uroczystościach udział wzięli burmistrz Pruszcza Gdańskiego Janusz Wróbel, przewodnicząca rady miejskiej Małgorzata Czarnecka – Szafrańska, starosta gdański Marian Cichon, wicestarosta powiatu gdańskiego Marzena Biernacka senator RP Ryszard Świlski, poseł na Sejm RP Magdalena Sroka, proboszcz parafii pw. Podwyższenia Krzyża Świętego ks. prał. Stanisław Łada oram rodzice i uczniowie.

Od lewej: Marian Cichon, ks. Stanisław Łada, Ryszard Świlski, Magdalena Sroka, Marzena Biernacka, Janusz Wróbel

KSN od 19 lat prowadzi zajęcia szkolne dla dzieci i młodzieży z Powiatu Gdańskiego. Obecnie w szkole podstawowej i liceum ogólnokształcącym uczy się ponad 200 uczniów. Absolwenci szkoły świetnie odnajdują się na polskich i zagranicznych uczelniach, wielu z nich już pracuje i ma swoje rodziny. Przez wszystkie lata istnienia szkoły jej władze dążyły do wybudowania własnego budynku szkolnego. I udało się.

Cztery lata trwały prace związane z zakupem działki, projektem, przetargiem na budowę i wszystkimi pozwoleniami. W październiku 2021 roku ruszyła budowa. Uczniowie, rodzice i kadra pedagogiczna z radością obserwowali jak szybko rosły mury nowej szkoły. W budynku jest 13 sal lekcyjnych, duża nowoczesna sala gimnastyczna, mediateka, pracownia kulinarna,gabinety specjalistyczne psychologiczno- pedagogiczno- logopedyczne, pomieszczenia dla administracji szkoły, łazienki dostosowane dla osób niepełnosprawnych, winda, szatnie i pomieszczenia gospodarcze.

Od nowego roku szkolnego 2023/2024 szkoła zaprasza do bezpłatnych klas „O”. Nabór rozpoczyna się od 01.02.2023. Zainteresowani rodzice mogą uzyskać informację pod numerem telefonu 58 691-75-60 lub przyjść osobiście do sekretariatu szkoły ul. Wojska Polskiego 8.

Zobacz również: