środa, 29 listopada, 2023

Kryminalni z Pruszcza Gdańskiego zatrzymali włamywacza na gorącym uczynku

foto/KPP w Pruszczu Gdańskim

Policjanci kryminalni z Pruszcza Gdańskiego na gorącym uczynku zatrzymali mężczyznę, który włamał się do dwóch kontenerów magazynowych. Mundurowi zabezpieczyli przedmioty o wartości 100 tysięcy zł., które pochodziły z kradzieży. 32-latek usłyszał już zarzuty kradzieży z włamaniem. Za tego typu przestępstwo grozi do 10 lat więzienia.

Podczas nocnej służby policjanci z Wydziału Kryminalnego Komendy Powiatowej Policji w Pruszczu Gdańskim zauważyli mężczyznę, który swoim nerwowym zachowaniem wzbudził ich zainteresowanie. Znajdował się on w pobliżu zaparkowanego auta. Funkcjonariusze podjęli legitymowanie i sprawdzenie. Po chwili okazało się, że w pojeździe znajdują się rzeczy, które mogły pochodzić z kradzieży. Były to narzędzia, elektronarzędzia oraz sprzęt o przeznaczeniu budowlanym. Policjanci szybko ustalili, że w pobliżu miejsca interwencji ulokowane są kontenery magazynowe, które noszą ślady włamania.

32-letni mężczyzna został zatrzymany i przewieziony do policyjnego aresztu, a samochód kryminalni zabezpieczyli na policyjnym parkingu. Policjanci zabezpieczyli też przedmioty, które mogły pochodzić z kradzieży.

Mundurowi ustalili właściciela kontenerów, który rozpoznał wspomniane rzeczy i złożył zawiadomienie o kradzieży z włamaniem. Wartość skradzionego i odzyskanego w całości mienia to 100 tysięcy złotych.

Śledczy zebrali materiał dowodowy, który pozwolił na przedstawienie już 32-latkowi zarzutów kradzieży z włamaniem.

Tego typu przestępstwo zagrożone jest karą do 10 lat pozbawienia wolności.

Zobacz również: