sobota, 2 grudnia, 2023

KS Respect – bądź szczęśliwy i graj w piłkę

foto/PL3

O tym, że sport to zdrowie wie zdecydowana większość ludzi. Korzyści dla organizmu i samopoczucia są mnogie – a jeśli sport uprawia się w dobrym towarzystwie z dużą dawką humoru, to jeszcze lepiej.

Na jednym z lokalnych for internetowych znaleźliśmy ciekawej treści ogłoszenie.

Mawiają, że reklama dźwignią handlu i trampoliną do sukcesu i coś chyba jest na rzeczy. Dotarliśmy do autora wpisu, pana Patryka Łani i poprosiliśmy, aby opowiedział coś więcej o tak reklamowanej grupie szczęściarzy poszukujących składu do „jedenastki”.

– Niecałe dwa lata temu postanowiliśmy stworzyć drużynę i wystartować w Piłkarskiej Lidze Trójmiasta, znanej bardziej jako PL3. Do tej pory większość z osób grających obecnie u nas, grała w różnych, innych drużynach, ale nigdzie nikt nie zatrzymał się na dłużej. Najczęściej wynikało to z tego, że albo był nie ten klimat albo zespół był niezorganizowany – mówi Patryk Łania – Z racji, że bardzo lubię organizować dosłownie cokolwiek, stwierdziłem, że drużyna piłkarska to jest coś, co może się udać. Podstawą drużyny są oczywiście zawodnicy, ale regularnie graliśmy już dawno z dość stałą ekipą, co ułatwiło nam start.

Dla laików: Czym jest PL3?
– PL3 składa się z 5 szczebli – tłumaczy Patyk Łania – Najniższa jest 4 liga, ale że bardzo dobrze znamy PL3 i siebie to wiedzieliśmy, że możemy poprosić o organizatora o zgodę na start od 3 ligi. To była dobra decyzja, bo właściwie bez większych problemów zdobyliśmy mistrzostwo 3 ligi i awansowaliśmy do ligi 2. W grudniu ubiegłego roku wywalczyliśmy drugi awans z rzędu i od wiosny będziemy grać w 1 lidze.
Zimą rozgrywamy PL3 na hali, w Ergo Arenie.

Poszukiwani chętni

– W drużynie nie chodzi tylko o wyniki, ale też o klimat. Śmiejemy się, że „Respect to nie drużyna, Respect to rodzina”, ale zupełnie serio wiemy, że możemy na siebie liczyć – przyznaje pan Łania – Nie spotykamy się tylko na boisku, ale często też poza nim i świętujemy urodziny, zakończenia sezonów czy święta. Mogę powiedzieć to już chyba z dumą, że zebrałem naprawdę fajną, ogarniętą ekipę facetów, z którymi można coś osiągnąć. 

Od jesieni 2022 zespół chce zacząć rozgrywki piłki nożnej 11-osobowej, a mecze będzie rozgrywać w Przejazdowie.

Gdyby ktoś czuł potrzebę dołączenia do zespołu, posmakowania rywalizacji, poczucia endorfin – początek roku to dobry czas do rozpoczęcia przygody ze sportem.  

Zobacz również: