piątek, 2 czerwca, 2023

Nowi funkcjonariusze w pruszczańskiej policji

foto/KPP w Pruszczu Gdańskim

W ostatnim czasie w Komendzie Powiatowej Policji w Pruszczu Gdańskim służbę rozpoczęło kilkoro nowym policjantów. Niektórzy z nich już rozpoczęli szkolenie podstawowe a część rozpocznie je w najbliższych dniach. Jednym z nowych funkcjonariuszy jest Dawid, który został przydzielony do Wydziału Ruchu Drogowego.

W ostatnim czasie w Komendzie Powiatowej Policji w Pruszczu Gdańskim służbę rozpoczęło kilkoro nowych policjantów.

Część z nich już rozpoczęło szkolenie podstawowe, a jeden z przyjętych rozpocznie kurs w najbliższych dniach.

Jednym z nowych policjantów jest Dawid, który już w trakcie studiów na kierunku Bezpieczeństwo Wewnętrzne marzył i planował służyć w granatowym mundurze. Po zakończeniu studiów pracował w firmie produkcyjnej ale, jak sam mówi, swoje zawodowe plany chciał realizować w policji. Niewątpliwie impulsem dla Dawida był fakt, ze w gronie przyjaciół miał już osoby, które wstąpiły do służby i słyszał od nich, że praca w mundurze przynosi satysfakcję, jest ciekawa oraz daje poczucie stabilności. W grudniu 2020 roku Dawid złożył aplikację do Policji i rozpoczął proces rekrutacyjny, który zakończył z sukcesem – we wrześniu b.r. został przyjęty do służby. Gdy dowiedział się, że został przydzielony do Wydziału Ruchu Drogowego stwierdził, że może być do kierunek, który jest zgodny z jego zainteresowaniami – m.in. lubi zagadnienia z zakresu techniki motoryzacyjnej. 

Chcesz pomagać innym? Dbać o bezpieczeństwo i porządek publiczny? Szukasz ciekawej i stałej pracy? Zostań policjantem! Służba w Policji to szczególny rodzaj misji, który polega na zapewnieniu bezpieczeństwa społeczeństwu oraz niesieniu pomocy innym. To zawód dla ludzi z pasją.  Z pewnością jest to ciekawa praca, w której możesz znaleźć miejsce dla siebie, a Twoje umiejętności i zdobyta wiedza pomogą podnieść poziom bezpieczeństwa obywateli. Początkujący funkcjonariusz (po kursie podstawowym) zarabia ok. 4 tys. zł. netto.

Aby rozpocząć swoją karierę w Policji należy wypełnić wszystkie wymagane dokumenty i dostarczyć je do Komendy Wojewódzkiej Policji w Gdańsku lub do jednej z komend miejskich/powiatowych na terenie województwa pomorskiego. Przyjmowanie dokumentów odbywa się z zachowaniem reżimu sanitarnego. Osoby składające dokumenty powinny być w maseczkach ochronnych.

Dokumenty od kandydatów do służby w Policji są przyjmowane w:

– Komendzie Powiatowej Policji w Pruszczu Gdańskim przy ul. Wita Stwosza 4, w dni powszednie w godzinach 8:00-15:00 po wcześniejszym umówieniu się telefonicznie pod numerem telefonu: 47 74 24 376

– Komendzie Wojewódzkiej Policji w Gdańsku ul. Okopowa 15 codziennie w godzinach 8:00-15:00, a we wtorki w godz. 8:00-17:30 po wcześniejszym umówieniu się telefonicznie pod numerami telefonów: 723-695-574, 607-235-276, 516-819-371.

Komendant Główny Policji określił następujące terminy przyjęć do Policji w 2021 roku.


– 3 listopada
– 30 grudnia

Więcej informacji dotyczących doboru znaleźć można na stronie internetowej https://dobor.pomorska.policja.gov.pl/    

Zobacz również: