niedziela, 3 marca, 2024

Nowi policjanci w pruszczańskiej komendzie

Do policjantów w powiecie gdańskim w ostatnich dniach grudnia dołączyli dwaj funkcjonariusze – Dominik i Piotr. Nowi mundurowi zachęcają wszystkich, żeby wstępować do służby, bo można spełniać swoje marzenia i realizować się w odpowiedzialnej pracy.

Z końcem grudnia do grona mundurowych w Komendzie Powiatowej Policji w Pruszczu Gdańskim dołączyli dwaj nowi funkcjonariusze.

Dominik i Piotr zrealizowali swoje marzenia o służbie w mundurze. Nie ukrywają, że swoją drogę do policyjnej kariery rozpoczęli dużo wcześniej – obaj od kilku lat mieli ambicje
o służbie dla społeczeństwa. W ostatnim czasie swoje zamiary zaczęli realizować  – złożyli dokumenty aplikacyjne i z sukcesem zakończyli postępowanie rekrutacyjne. Niebawem zostaną skierowani do jednej ze szkół policyjnych na szkolenie podstawowe, po czym rozpoczną codzienną służbę w pruszczańskiej komendzie.

Dominik, jak sam wspomina, od kilku lat marzył o możliwości służby w granatowym mundurze. Jego ambicją jest chęć pomagania innym ludziom, z czego, jak trafnie zauważa, można czerpać dużą satysfakcję. Prywatnie lubi pograć w piłkę nożną, ale również złapać oddech od dnia codziennego jako wędkarz.

Z kolei Piotr jest absolwentem klasy o profilu mundurowym. Już od kilku lat miał sprecyzowane marzenie o służbie w policji. Interesuje się zagadnieniami kryminalistycznymi i w związku z tym pragnie rozwijać swoją wiedzę, po ukończeniu policyjnego szkolenia podstawowego. Podczas służby z pewnością będzie miał okazję do wykorzystania swoich umiejętności w udzielaniu pierwszej pomocy, które nabył we wcześniejszym okresie. W wolnych chwilach lubi grać w piłkę nożną, co jak mówi, pozwala mu utrzymać kondycję.

Chcesz pomagać innym? Dbać o bezpieczeństwo i porządek publiczny? Szukasz ciekawej i stałej pracy? Zostań policjantem! Służba w Policji to szczególny rodzaj misji, który polega na zapewnieniu bezpieczeństwa społeczeństwu oraz niesieniu pomocy innym. To zawód dla ludzi z pasją.  Z pewnością jest to ciekawa praca, w której możesz znaleźć miejsce dla siebie, a Twoje umiejętności i zdobyta wiedza pomogą podnieść poziom bezpieczeństwa obywateli. Początkujący funkcjonariusz (po kursie podstawowym) zarabia ok. 4 tys. zł. netto.

Aby rozpocząć swoją karierę w Policji, należy wypełnić wszystkie wymagane dokumenty i dostarczyć je do Komendy Wojewódzkiej Policji w Gdańsku lub do jednej z komend miejskich/powiatowych na terenie województwa pomorskiego. Przyjmowanie dokumentów odbywa się z zachowaniem reżimu sanitarnego. Osoby składające dokumenty powinny być w maseczkach ochronnych.

Dokumenty od kandydatów do służby w Policji są przyjmowane w:

– Komendzie Powiatowej Policji w Pruszczu Gdańskim przy ul. Wita Stwosza 4, w dni powszednie w godzinach 8:00-15:00 po wcześniejszym umówieniu się telefonicznie pod numerem telefonu: 47 74 24 376

– Komendzie Wojewódzkiej Policji w Gdańsku ul. Okopowa 15 codziennie w godzinach 8:00-15:00, a we wtorki w godz. 8:00-17:30 po wcześniejszym umówieniu się telefonicznie pod numerami telefonów: 723-695-574, 607-235-276, 516-819-371.

Zobacz również: