czwartek, 22 lutego, 2024

Pieszy potrącony na przejściu

W środę 4 grudnia policjanci z Pruszcza Gdańskiego pracowali na miejscu wypadku z udziałem pieszego. Według wstępnych ustaleń 40-letnia kierująca kią na przejściu dla pieszych najechała na 42-letniego pieszego. Za spowodowanie wypadku drogowego grozi do 3 lat pozbawienia wolności.

W środę 4 grudnia po godzinie 16 dyżurny Komendy Powiatowej Policji w Pruszczu Gdańskim otrzymał informację o zdarzeniu drogowym ul. Zastawnej na terenie miasta. Funkcjonariusz natychmiast skierował na miejsce patrol drogówki.

Policjanci zabezpieczyli miejsce zdarzenia i wstępnie ustalili jego przebieg. 40-letnia kobieta kierująca kią na wyznaczonym przejściu dla pieszych najechała na 42-letniego pieszego. Pieszy została przetransportowany karetką do szpitala w Gdańsku.

Mundurowi sporządzili oględziny pojazdu i wykonali oględziny miejsca wypadku oraz szkic sytuacyjny. Funkcjonariusze sprawdzili też trzeźwość kierującego -był trzeźwy.

Obecnie śledczy dokładnie badają przyczyny i okoliczności tego zdarzenia.

Za spowodowanie wypadku drogowego grozi do 3 lat pozbawienia wolności.

Policjanci po raz kolejny apelują o uwagę zarówno do kierowców samochodów, jak i do pozostałych uczestników ruchu drogowego. Szczególnie w rejonie skrzyżowań, przejść dla pieszych i przejazdów dla rowerzystów należy skupić uwagę na tym, co dzieje się wokół. Konieczne jest zmniejszenie prędkości i uważne rozglądanie się dokoła. Niechronieni uczestnicy ruchu drogowego powinni przed wejściem czy wjechaniem na jezdnię upewnić się, że jest dla nich bezpiecznie. Każdy powinien zachować czujność dla własnego bezpieczeństwa.

info/foto/KPP w Pruszczu Gdańskim

Zobacz również: