poniedziałek, 26 lutego, 2024

Płacił cudzą kartą, dostał 14 zarzutów

23-letni mężczyzna usłyszał 14 zarzutów kradzieży z włamaniem. Płacił on w sklepach cudzą kartą bankową. Pruszczańscy kryminalni zatrzymali go i doprowadzili do policyjnego aresztu. Kradzież z włamaniem zagrożona jest karą do 10 lat więzienia.

Czwartego kwietnia b.r. jeden z mieszkańców powiatu gdańskiego zgłosił do Komendy Powiatowej Policji w Pruszczu Gdańskim, że ktoś na terenie Gdańska ukradł jego kartę płatniczą. Już tego samego dnia skradzione karty były wykorzystywane do licznych płatności zbliżeniowych na terenie Gdańska i Gdyni.

Policjanci wydziału kryminalnego zajęli się tą sprawą, zebrali dostępne informacje, w tym dotarli do monitoringu z miejsc, gdzie dochodziło do płatności skradzionymi kartami. Na nagraniach był widoczny mężczyzna w wieku około 20 lat.

Kryminalni, realizując dalsze czynności na terenie Gdyni, zauważyli na ulicy mężczyznę podobnego do osoby, którą zarejestrowały kamery monitoringów. Policjanci natychmiast zareagowali i podjęli legitymowanie. Już po kilku minutach okazało się, że może to być osoba, która dokonywała płatności utraconą kartą.

Mundurowi zatrzymali 23-latka i przewieźli go do policyjnego aresztu. Policjanci dalej pracowali nad tą sprawą i gromadzili niezbędny materiał dowodowy, który pozwolił śledczym na przedstawienie zatrzymanemu 15 zarzutów. 14 dotyczyło kradzieży z włamaniem, a 1 kradzieży karty.

Zobacz również: