piątek, 2 czerwca, 2023

Pola Nadziei w Pruszczu Gdańskim

Fundacja Dom Hospicyjny w Pruszczu Gdańskim organizuje tegoroczne Pola Nadziei w Pruszczu Gdańskim. Po raz pierwszy Pola Nadziei na Pomorzu odbędą się w naszym mieście. 22 kwietnia odbędzie kwesta przy obiektach handlowych, 23 kwietnia odbędzie się przemarsz przez miasto i festyn w Cukrotece.

Pola Nadziei to ogólnopolska akcja, w której każdego roku wiosną hospicja w całej Polsce organizują wydarzenia celem propagowania idei opieki hospicyjnej w społeczeństwie, pozyskując fundusze na działalność hospicjów. 

Znakiem rozpoznawczym Pól Nadziei jest wszechobecna żółć jako kolor wolontariuszy i żółty kwiat – żonkil.

Program Akcji:

  1. Kwestowanie wolontariuszy w dniu 22.04 przy obiektach handlowych
  2. Finał Pól Nadziei w dniu 23.04, zaczynający się od parady o godz. 14 przemarsz od Urzędu Gminy w Juszkowie, przez Starostwo Powiatowe, Urząd Miasta, dalej ulicami Grunwaldzką i Chopina aż do terenu, na którym zorganizujemy festyn rodzinny – Cukroteka

Festyn rodzinny na terenie Cukrowni (w godzinach 15-max 22), planowana lista atrakcji:

  • występy na scenie z prowadzącymi z Radia ESKA Trójmiasto (w godzinach 15-20)
  • strefa gastronomiczna – foodtrucki, popcorn, grill, wata cukrowa, pajda ze smalcem, ciasta 
  • wietrzenie szafy
  • biblioteczka
  • punkt medyczny
  • dla dzieci – klaun, balony, malowanie buzi, bańki mydlane, tatuaże, warkoczyki, gry i zabawy sportowe, kącik plastyczny, sadzenie żółtych kwiatów, np. bratki, łąki kwietne, konkursy „moda żonkilowa”, „najładniejszy żonkil” – wygrani przedstawiani na scenie i nagradzani
  • wieczorem karaoke/impreza z DJem 20-22

Obok każdej usługi staną puszki na datki, które pozwolą nam pozyskać fundusze realizując cel Akcji Pól Nadziei (zbiórka na rzecz podopiecznych hospicjum).

Organizatorzy zapraszają jak najwięcej osób i proszą by ubrać na siebie coś żółtego, PółnocnaTV dołącza do tego zaproszenia.

Patroni medialni – Radio ESKA, Północna TV

Patronat honorowy – Burmistrz Miasta Pruszcz Gdański, Wójt Gminy Pruszcz Gdański, Starosta Powiatu Gdańskiego

Współorganizator – NDI

Partner – CKiS w Pruszczu Gdańskim

Zobacz również: