piątek, 22 września, 2023

Policjanci rozpoczną Akcję Znicz

foto/mat.prasowy

Od piątku 29 października do wotrku 2 listopada policjanci przeprowadzą coroczne działania „Znicz”. Funkcjonariusze będą dbać o bezpieczeństwo osób odwiedzających nekropolie i nadzorować ruch na głównych arteriach komunikacyjnych.

Coroczne działania pn. „Znicz” w bieżącym roku będą prowadzone od piątku 29 października do wtorku 2 listopada. Policjanci jak zwykle będą dbali o bezpieczeństwo osób odwiedzających nekropolie. Mundurowi z drogówki szczególną uwagę zwrócą na ruch pojazdów oraz pieszych na głównych arteriach komunikacyjnych i w obrębie cmentarzy.

W tym roku z uwagi na epidemię koronawirusa policjanci szczególnie apelują o zachowanie zgodne z obowiązującymi obostrzeniami i dbanie o zdrowie swoje oraz osób najbliższych.

Mundurowi wzorem poprzednich lat, w tym roku również będą dbać o porządek i bezpieczeństwo wszystkich osób.

Jednocześnie z uwagi na panujące okoliczności zachęcamy do rozłożenia wizyt na grobach na cały weekend, tak, aby pierwszego listopada nie powstawały zbyt duże skupiska ludzi.

Czas przygotowań do Dnia Wszystkich Świętych – porządki na grobach, zakupy, a także często odległe podróże to okres, w którym my sami szczególnie musimy zadbać o własne bezpieczeństwo. Pamiętajmy o tym, aby w czasie porządkowania grobów nie zabierać ze sobą na cmentarz wartościowych przedmiotów oraz większej gotówki. Pilnujmy swoich torebek i saszetek z dokumentami.

Przed wyjazdem na groby pamiętajmy o odpowiednim przygotowaniu naszego auta oraz prawidłowym zabezpieczeniu mieszkania. Poprośmy zaufanych sąsiadów, którzy pozostają w domu, aby zwrócili uwagę na osoby obce przebywające na terenie naszej posesji.

Parkując samochód przed cmentarzem nie zostawiajmy w nim na widoku żadnych wartościowych przedmiotów.

Policjanci przypominają, że w obrębie wielu cmentarzy na najbliższy weekend zarządcy dróg zaplanowali zmianę organizacji ruchu. Warto wcześniej zaplanować dojazd, sprawdzić możliwość zaparkowania pojazdu, żeby bezpiecznie dotrzeć na miejsce.

W Pruszczu Gdańskim w rejonie cmentarzy na ul. Spokojnej i Obrońców Pokoju wprowadzona zostanie tymczasowa organizacja ruchu drogowego, którą przedstawiamy w załączonych schematach.

Zobacz również: