wtorek, 16 lipca, 2024

Policjanci z pruszczańskiej drogówki po pościgu zatrzymali złodziei samochodu

Pod koniec ubiegłego tygodnia policjanci z pruszczańskiej drogówki po pościgu zatrzymali dwóch mężczyzn, którzy poruszali się skradzionym autem. Obaj usłyszeli już zarzuty kradzieży z włamaniem, a kierujący dodatkowo zarzut nie zatrzymania się do kontroli oraz kierowania bez uprawnień. W związku ze spowodowanymi w trakcie ucieczki 3 kolizjami mundurowi nałożyli na 30-latka 3 mandaty karne po 5 tysięcy złotych. Za kradzież z włamaniem obaj odpowiedzą w warunkach powrotu do przestępstwa. Dla recydywisty tego typu przestępstwo zagrożone jest karą do 15 lat więzienia.

W miniony piątek (24 marca) po południu dyżurny z Komendy Powiatowej Policji otrzymał zgłoszenie o kradzieży pojazdu. Według informacji skradzione auto znajdowało się na terenie powiatu gdańskiego. Funkcjonariusz skierował dostępne patrole w ten rejon. Po kilku minutach mundurowi z wydziału ruchu drogowego zauważyli samochód, którego dotyczyło zgłoszenie i podjęli interwencję. Kierujący skradzioną dacią mężczyzna nie dostosował się do polecenia zatrzymania i zaczął uciekać ulicami miasta, powodując po drodze dwie kolizje drogowe. Policjanci poinformowali dyżurnego o tym fakcie i prowadzili pościg. W pewnym momencie, nie mając możliwości dalszej jazdy, kierujący dacią wjechał na teren jednej z firm, gdzie uderzył w płot. Mężczyzna próbował uciekać pieszo, lecz mundurowi nie dali mu na to szansy. W dacii znajdował się jeszcze drugi mężczyzna, który również został zatrzymany. Obaj zostali przewiezieni do policyjnego aresztu.

Kierujący dacią 30-latek i jego 38-letni pasażer usłyszeli od śledczych zarzuty kradzieży z włamaniem, za które odpowiedzą w warunkach powrotu do przestępstwa. Dodatkowo kierujący dacią usłyszał zarzut niezatrzymania się do kontroli i kierowania pojazdem bez uprawnień. Za spowodowanie trzech kolizji drogowych policjanci z pruszczańskiej drogówki nałożyli na 30-latka trzy mandaty karne po 5 tysięcy złotych. Obaj mężczyźni niebawem odpowiedzą przed sądem za opisane wyżej czyny.

Za kradzież z włamaniem recydywiście grozi do 15 lat więzienia, natomiast za niezatrzymanie się i kontynuowanie jazdy grozi kara nawet do 5 lat pozbawienia wolności.

Zobacz również: