poniedziałek, 11 grudnia, 2023

Policjant z pruszczańskiej komendy zatrzymał sprawcę kradzieży

foto/KPP w Pruszczu Gdańskim

Policjant z pruszczańskiej komendy będąc po służbie, zatrzymał sprawcę kradzieży rozbójniczej. 27-latek ukradł alkohol z jednego ze sklepów i usiłując utrzymać się w posiadaniu skradzionych rzeczy, użył przemocy wobec pracownika ochrony. Mężczyzna usłyszał już zarzut kradzieży rozbójniczej. Tego typu przestępstwo zagrożone jest karą do 10 lat więzienia.

W czwartek 14 października w jednym ze sklepów na terenie Pruszcza Gdańskiego doszło do kradzieży towaru – alkoholu. Zdarzenie zauważył pracownik ochrony. Mężczyzna, który ukradł towar, zaczął szarpać się z ochroniarzem i używając przemocy, usiłował utrzymać się w posiadaniu skradzionych rzeczy.

W tym samym czasie jeden z funkcjonariuszy Komendy Powiatowej Policji w Pruszczu Gdańskim  – oficer dyżurny, będąc poza służbą, robił zakupy w sklepie. Słysząc krzyki i widząc szamotaninę, natychmiast zareagował. Podbiegł do mężczyzn i przy pomocy wyuczonych chwytów doprowadził do obezwładnienia 27-latka, którego próbował ująć pracownik ochrony.

Policjant zatrzymał mężczyznę i wezwał na miejsce patrol, który przewiózł go do komendy. 27-latek noc spędził w policyjnym areszcie.

Śledczy po zebraniu materiału dowodowego przedstawili mężczyźnie zarzut kradzieży rozbójniczej.

Tego typu przestępstwo zagrożone jest karą do 10 lat pozbawienia wolności.

Zobacz również: