sobota, 2 grudnia, 2023

Primusy z Pruszcza Gdańskiego mistrzami Europy!

foto/UG Pruszcz Gdanski

 Od chwili swojego powstania, Akademia Brydżowa PRIMUS skupia najbardziej ambitnych i utalentowanych młodych ludzi. Jeżeli dołożymy do tego profesjonalną pracę trenerską, to mamy drużynę sukcesu, która zdobyła już liczne medale i trofea turniejów ogólnopolskich i międzynarodowych.

Młodzi brydżyści Akademii PRIMUS w ciągu czterech lat przyzwyczaili się do pokonywania coraz bardziej znaczących rywali, a także do wyczerpujących niekiedy treningów. Po paśmie sukcesów na arenie krajowej, przyszedł czas na marzenia o udziale w Mistrzostwach Europy. Aby mogło się ono zrealizować należało przejść drogę wymagających startów, czyli tzw. Kryteriów Kadrowych. Efektem tego był awans dwójki naszych brydżystów – Martyny Smoleń i Jana Łuczeczko – do ścisłej reprezentacji Polski.

I stało się. Nasza dwójka weszła w skład drużyny, która reprezentowała Polskę w Mistrzostwach Europy U16. Odbyły się one w Holandii w dniach 20-23.07.2022. Reprezentacja liczyła 6 najlepszych brydżystów z całej Polski w kategorii U16. W rozgrywkach startowało 15 drużyn z różnych krajów europejskich. Poziom rozgrywek był bardzo wysoki. Po trzech dniach intensywnych zmagań mogliśmy krzyknąć: „Mamy złoto!”, ponieważ nasza reprezentacja zwyciężyła, deklasując pozostałych rywali. Miejsce drugie zdobyła reprezentacja Anglii, a trzecie – Holandii. Kolejnym marzeniem naszej reprezentacji jest udział w Mistrzostwach Świata. Mamy nadzieję, że młodym PRIMUSOM wystarczy zapału i motywacji do dalszych treningów. Po udanym starcie w Mistrzostwach Europy, wznowili oni już intensywne treningi pod okiem swojego trenera Wojciecha Ligmana. Zachęcamy wszystkich młodych i pragnących rozwijać swój umysł uczniów szkół podstawowych, aby odwiedzili oni Akademię i skorzystali z próbnego treningu brydżowego.

Zobacz również: