czwartek, 13 czerwca, 2024

Pruszcz Gdański: 11-letni rowerzysta potrącony na przejściu

foto/KPP w Pruszczu Gdańskim

12 września policjanci z Pruszcza Gdańskiego pracowali na miejscu wypadku z udziałem rowerzysty. Według wstępnych ustaleń 11-letni rowerzysta został potrącony na przejściu pieszo-rowerowym. Śledczy wyjaśniają przyczyny i okoliczności tego zdarzenia. Za spowodowanie wypadku drogowego grozi do 3 lat pozbawienia wolności.

12 września po godzinie 7 rano dyżurny Komendy Powiatowej Policji w Pruszczu Gdańskim otrzymał zgłoszenie o wypadku z udziałem rowerzysty, do którego doszło na terenie miasta. Funkcjonariusz natychmiast skierował na miejsce patrol z wydziału ruchu drogowego.

Policjanci zabezpieczyli miejsce zdarzenia i wstępnie ustalili jego przebieg.

62-letnia kobieta kierująca skodą na wyznaczonym przejściu pieszo-rowerowym najechała na 11-letniego rowerzystę. Chłopiec został ranny, został przetransportowany śmigłowcem Lotniczego Pogotowia Ratunkowego do szpitala w Gdańsku.

Policjanci sprawdzili trzeźwość 62-latki – była trzeźwa.

Następnie mundurowi  sporządzili oględziny pojazdów i przy pomocy technika kryminalistyki wykonali oględziny miejsca zdarzeń, szkic sytuacyjny, a także dokumentację fotograficzną.

Obecnie śledczy dokładnie badają przyczyny i okoliczności tego zdarzenia.

Za spowodowanie wypadku drogowego grozi do 3 lat pozbawienia wolności.

Policjanci po raz kolejny apelują o uwagę zarówno do kierowców samochodów, jak i do pozostałych uczestników ruchu drogowego. Szczególnie w rejonie skrzyżowań, przejść dla pieszych i przejazdów dla rowerzystów należy skupić uwagę na tym, co dzieje się wokół. Konieczne jest zmniejszenie prędkości i uważne rozglądanie się dokoła. Niechronieni uczestnicy ruchu drogowego powinni przed wejściem czy wjechaniem na jezdnię upewnić się, że jest dla nich bezpiecznie. Każdy powinien zachować czujność dla własnego bezpieczeństwa.

Zobacz również: