czwartek, 28 września, 2023

Pruszcz Gdański: Dwa wypadki jednego dnia

foto/KPP w Pruszczu Gdańskim

W poniedziałek 20 grudnia na terenie powiatu gdańskiego doszło ko kilku zdarzeń drogowych. W jednym z nich poszkodowany został rowerzysta, w innym z kolei pieszy. Policjanci przypominają o konieczności zachowania ostrożności na drodze, szczególnie w trudnych, zimowych warunkach.

W poniedziałek 20 grudnia na terenie powiatu gdańskiego doszło do kilku zdarzeń drogowych. Policjanci, m.in. z wydziału ruchu drogowego, pracowali nad ustaleniem okoliczności ich powstania.

Około godziny 7 rano w Kolbudach, wedle wstępnych ustaleń, 35-letni mężczyzna wbiegł na jezdnię z chodnika bezpośrednio przed jadącego seata. Pieszy został odwieziony karetką pogotowia do szpitala w Gdańsku.

Z kolei w Pruszczu Gdańskim po godzinie 15.00 28-letni kierujący audi na wyznaczonym przejeździe dla rowerzystów najechał na 74-letniego cyklistę. Policjanci, jak zawsze podczas wypadku, sprawdzili trzeźwość uczestników i okazało się, że 28-latek kierował autem, będąc nietrzeźwym. Miał ponad pół promila alkoholu w organizmie. Policjanci zatrzymali jego prawo jazdy.

Policjanci oczywiście sporządzili oględziny pojazdów i przy pomocy technika kryminalistyki oględziny miejsc zdarzeń, szkice sytuacyjne, a także dokumentację fotograficzną.

Śledczy obecnie dokładnie badają przyczyny i okoliczności tych zdarzeń.

Policjanci przypominają, że spowodowanie wypadku drogowego w stanie nietrzeźwości grozi do 5 lat pozbawienia wolności.

Zobacz również: