środa, 19 czerwca, 2024

Pruszcz Gdański: Kierował mimo sądowego zakazu, a w aucie przewoził narkotyki

foto/KPP w Pruszczu Gdańskim

W niedzielę 7 marca policjanci z Pruszcza Gdańskiego kontrolowali 42-latka, który kierował samochodem mimo sądowego zakazu. Mężczyzna przewoził także narkotyki. Ponadto mundurowi znaleźli w jego domu prawie 100 gramów substancji odurzających. Niestosowanie się do sądowego zakazu jest zagrożone karą do 5 lat pozbawienia wolności, natomiast za posiadanie narkotyków grozi do 3 lat więzienia.

W niedzielę 7 marca wieczorem funkcjonariusze Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Powiatowej Policji w Pruszczu Gdańskim zatrzymali do kontroli osobowego volkswagena. Kierujący nim 42-latek zachowywał się nerwowo. Już po chwili okazało się, że powodem jego zdenerwowania może być fakt, że posiada aktualny, dożywotni sądowy zakaz prowadzenia wszelkich pojazdów. Doświadczeni mundurowi sprawdzili także jego samochód i znaleźli prawie 10 gramów narkotyków – amfetaminy i marihuany.

42-latek został zatrzymany i przewieziony do policyjnego aresztu.

Tą sprawą zajęli się także policjanci wydziału kryminalnego pruszczańskiej komendy, którzy przeszukali miejsce zamieszkania zatrzymanego. Stróże prawa znaleźli ukryte kolejne prawie 100 gramów narkotyków – także amfetaminy i marihuany.

Zebrany materiał dowodowy pozwolił śledczym na przedstawienie 42-latkowi zarzutów posiadania narkotyków i niestosowania się do sądowego zakazu kierowania pojazdem.

Niestosowanie się do sądowego zakazu jest zagrożone karą do 5 lat pozbawienia wolności, natomiast za posiadanie narkotyków grozi do do 3 lat więzienia.

Zobacz również: