sobota, 30 września, 2023

Pruszczańscy policjanci odzyskali samochód skradziony w Niemczech

foto.KPP w Pruszczu Gdańskim

Pod koniec ubiegłego tygodnia policjanci kryminalni z Pruszcza Gdańskiego odzyskali samochód pochodzący z kradzieży na terenie Niemiec. Mundurowi zatrzymali do tej sprawy 44-letniego mieszkańca powiatu gdańskiego. Mężczyzna usłyszał już zarzut paserstwa. Tego typu przestępstwo zagrożone jest karą do 5 lat więzienia.

Policjanci z Wydziału Kryminalnego Komendy Powiatowej Policji w Pruszczu Gdańskim zajmujący się przestępczością samochodową w czasie swojej pracy ustalili, że jeden z mieszkańców powiatu gdańskiego może posiadać pojazd pochodzący z kradzieży.

Kryminalni zebrali informacje w tej sprawie, m.in. określili, gdzie może być ukryty skradziony samochód. Pod koniec ubiegłego tygodnia policjanci zatrzymali 44-letniego mieszkańca powiatu gdańskiego, którego wcześniej powiązali ze sprawą. W jednym z budynków, który był przeznaczony na działalność gospodarczą, znaleźli skradziony na terenie Niemiec pojazd znanej, luksusowej marki, a także części samochodowe, które mogły pochodzić z przestępstw. Szybkie działania policjantów pozwoliły odzyskać pojazd, który był już częściowo rozebrany na części.

Wszystkie rzeczy zostały zabezpieczone przez mundurowych do badań specjalistycznych.

Dodatkowo policjanci dokonali tymczasowego zajęcia mienia należącego do zatrzymanego o wartości ponad 100 tysięcy złotych.

Zebrany materiał dowodowy pozwolił śledczym przedstawić 44-latkowi zarzut paserstwa.

Tego typu przestępstwo zagrożone jest karą do 5 lat pozbawienia wolności.

Zobacz również: