środa, 7 czerwca, 2023

Pruszczańscy policjanci w akcji na autostradzie A1

Policjanci z Pruszcza Gdańskiego do końca wakacji prowadzą działania na autostradzie A1. W ramach akcji „Bezpieczeństwo – moje drugie imię” mundurowi prowadzą kontrole pojazdów i podnoszą świadomość kierowców w zakresie właściwych zachowań za kierownicą, w tym w szczególności na drogach wysokich prędkości.

W tym roku podczas wakacji po raz kolejny na autostradzie A1 pomorscy policjanci realizują działania „Bezpieczeństwo – moje drugie imię”. Akcja potrwa do 31 sierpnia. W przedsięwzięciu uczestniczą oczywiście funkcjonariusze Wydziału Ruchu Drogowego  Komendy Powiatowej Policji w Pruszczu Gdańskim.

Akcja ma na celu podnoszenie świadomości kierowców w zakresie właściwych zachowań za kierownicą, w tym w szczególności na drogach wysokich prędkości.

Kierowcy podczas kontroli otrzymują od policjantów latarki samochodowe oraz apteczki. Mundurowi wręczają także kierującym ulotki z informacją nt. właściwego tworzenia korytarza życia oraz jazdy na suwak. Policjanci uczulają kierowców na właściwe sygnalizowanie i wykonywanie manewrów przy dużych prędkościach oraz kształtują wiedzę o właściwym zaplanowaniu trasy włącznie z miejscami do odpoczynku z uwzględnieniem Miejsc Obsługi Podróżnych, oraz innych wyznaczonych do tego celu punktów. Mundurowi zwracają także uwagę kierowców na właściwe zabezpieczenia miejsca postoju w przypadku awarii lub zdarzenia drogowego.

Stróże prawa podczas działań kontrolują oczywiście trzeźwość kierujących, stan techniczny pojazdów oraz właściwe korzystanie z pasów bezpieczeństwa i urządzeń do przewożenia dzieci.

info/KPP w Pruszczu Gdański

Zobacz również: