czwartek, 22 lutego, 2024

Pruszczańscy policjanci zatrzymali posiadaczy narkotyków

Policjanci z Pruszcza Gdańskiego zatrzymali dwóch mężczyzn, którzy posiadali przy sobie narkotyki-marihuanę. Obaj zostali przewiezieni do policyjnego aresztu. Jeden z zatrzymanych usłyszał już zarzuty posiadania narkotyków. Tego typu przestępstwo zagrożone jest karą do 3 lat więzienia.

Policjanci z Wydziału Prewencji Komendy Powiatowej Policji w Pruszczu Gdańskim podczas patrolowania jednej z miejscowości Gminy Pruszcz Gdański zauważyli dwóch mężczyzn, których zachowanie stało się nerwowe na widok stróżów prawa.

Mundurowi podjęli legitymowanie i w trakcie interwencji sprawdzili, czy mężczyźni nie mają przy sobie zabronionych prawem substancji, czy rzeczy.

Już po chwili okazało się, że 19 i 20-latek mieli przy sobie susz roślinny, wyglądem i zapachem przypominający marihuanę. Policjanci za pomocą specjalistycznego testu sprawdzili co to za substancja. Ich przypuszczenia potwierdziły się. Mężczyźni zostali zatrzymani i przewiezieni do policyjnego aresztu. Po zebraniu materiału dowodowego śledczy przedstawili jednemu z mężczyzn zarzut posiadania narkotyków.

Tego typu przestępstwo zagrożone jest karą do 3 lat pozbawienia wolności.

info/foto/KPP w Pruszczu Gdańskim

Zobacz również: