czwartek, 13 czerwca, 2024

Pruszczańscy policjanci zatrzymali rowerzystę – włamywacza

foto/KPP w Pruszczu Gdańskim

Kryminalni z Pruszcza Gdańskiego pod koniec ubiegłego tygodnia w nocy zatrzymali 39-letniego rowerzystę, który kilka godzin wcześniej włamał się do jednego ze sklepów na terenie gminy Suchy Dąb. Mężczyzna ukradł wyroby tytoniowe i wyrządził szkody na 2 tysięcy zł. Mężczyzna usłyszał już zarzuty kradzieży z włamaniem. Odpowie jako recydywista. Za tego typu przestępstwo w warunkach powrotu do przestępstwa grozi do 15 lat więzienia.

Pod koniec ubiegłego tygodnia do Komendy Powiatowej Policji w Pruszczu Gdańskim późnym wieczorem wpłynęło zgłoszenie o kradzieży z włamaniem do jednego ze sklepów na terenie Gminy Suchy Dąb.

Policjanci wydziału kryminalnego z Pruszcza Gdańskiego pojechali na miejsce zdarzenia, gdzie m.in. sprawdzili monitoring, który zarejestrował włamywacza. Mundurowi przeszukali też pobliski teren oraz wstępnie ustalili okoliczności zajścia.

Tej samej nocy wspomniani policjanci, wracając po służbie do domów, zauważyli na jezdni rowerzystę wyglądem odpowiadającego osobie, którą wcześniej widzieli na zapisie monitoringu. Kryminalni zatrzymali się przy mężczyźnie i podjęli legitymowanie. Ubiór i wizerunek mężczyzny odpowiadał włamywaczowi. Policjanci znaleźli przy rowerzyście wyroby tytoniowe, których kradzież zgłosił wcześniej właściciel sklepu. Kryminalni zatrzymali 39-latka i został on przewieziony do policyjnego aresztu, gdzie spędził noc.

Jak się okazało, 39-latek, mieszkaniec powiatu malborskiego, przyjechał pociągiem do powiatu gdańskiego, następnie rowerem udał się w rejon gminy Suchy Dąb, gdzie późnym wieczorem włamał się do sklepu. Następnie w godzinach nocnych na rowerze usiłował przemieścić się w kierunku swojego miejsca zamieszkania.

Podczas dalszych czynności policjanci ustalili, że 39-latek wcześniej, w ubiegłym roku, już dwukrotnie włamywał się do tego sklepu. Ponadto był już karany za kradzieże z włamaniem.

Zebrany materiał dowodowy pozwolił śledczym na przedstawienie zatrzymanemu trzech zarzutów kradzieży z włamaniem. Mężczyzna odpowie jako recydywista.

Kradzież z włamaniem w warunkach powrotu do przestępstwa zagrożona jest karą do 15 lat pozbawienia wolności.

Zobacz również: