sobota, 30 września, 2023

Pruszczańscy policjanci zatrzymali złodziei paliwa

Foto/KPP w Pruszczu Gdańskim

Policjanci kryminalni z pruszczańskiej komendy zatrzymali dwóch mężczyzn, których wcześniej powiązali ze sprawą kradzieży 200 litrów paliwa z koparki na terenie jednego z placów budowy. Zatrzymani usłyszeli już zarzuty kradzieży z włamaniem. Za tego typu przestępstwo grozi do 10 lat więzienia.

Na początku lipca b.r. do Komendy Powiatowej Policji w Pruszczu Gdańskim wpłynęło zawiadomienie o kradzieży 200 litrów paliwa z koparki. Do przestępstwa doszło na jednej z budów na terenie Gminy Pruszcz Gdański.

Policjanci z wydziału kryminalnego, którzy zajęli się tą sprawą, zebrali dostępny materiał dowodowy i określili krąg osób podejrzewanych. Podczas dalszych czynności wytypowali osoby, które mogły mieć związek z tą kradzieżą z włamaniem.

Pod koniec września policjanci zatrzymali 24-letniego mężczyznę do tej sprawy. Śledczy przedstawili mu zarzuty kradzieży z włamaniem.

W związku z tą sprawą 11 października kryminalni zatrzymali także 30-latka. Zebrany materiał dowodowy pozwolił śledczym i jemu przedstawić zarzuty, o których wspomniano wyżej.

Kradzież z włamaniem zagrożona jest karą do 10 lat pozbawienia wolności.

Zobacz również: