czwartek, 18 kwietnia, 2024

Pruszczański gang Olsena

KPP w Pruszczu Gdańskim

Policjanci z kryminalni Pruszcza Gdańskiego zatrzymali dwóch mężczyzn, którzy włamali się do siedziby jednej z firm na terenie miasta. Włamywacze ukradli sejf, w którym były pieniądze i dokumenty. Mundurowi odzyskali już cześć gotówki oraz wyłowili utopiony w rzece sejf. Obaj zatrzymani usłyszeli już zarzuty kradzieży z włamaniem. Za tego typu przestępstwo grozi do 10 lat więzienia.

Pod koniec listopada bieżącego roku w jednej z firm na terenie Pruszcza Gdańskiego doszło do włamania i kradzieży. Łupem włamywaczy padł sejf z zawartością. Były to pieniądze – ponad czterdzieści tysięcy złotych oraz dokumenty.

Policjanci z Wydziału Kryminalnego Komendy Powiatowej Policji w Pruszczu Gdańskim zajęli się tą sprawą i ustalili krąg osób podejrzewanych.

KPP w Pruszczu Gdańskim

W połowie grudnia mundurowi zatrzymali dwóch mężczyzn, których wcześniej powiązali z opisywanym włamaniem. Podczas wykonywanych czynności przy jednym z zatrzymanych policjanci znaleźli narkotyki – amfetaminę. Drugi natomiast nielegalnie posiadał amunicję.

Mężczyźni – obaj w wieku 50 lat – zostali przewiezieni do policyjnego aresztu. Mundurowi odzyskali też część skradzionych pieniędzy.

Policjanci pracując nad tą sprawą ustalili, że skradziony sejf został utopiony w rzece Motławie na terenie Gdańska. W ramach przeprowadzonych czynności mundurowi wyłowili go z dna i zabezpieczyli.

Mężczyźni usłyszeli już zarzuty kradzieży z włamaniem oraz odpowiednio za posiadanie narkotyków i amunicji wbrew przepisom ustaw.

Kradzież z włamaniem zagrożona jest karą do 10 lat pozbawienia wolności.

Zobacz również: