wtorek, 26 września, 2023

Trzech mężczyzn zatrzymanych za posiadanie narkotyków

foto/KPP w Pruszczu Gdańskim

Pod koniec ubiegłego tygodnia policjanci z powiatu gdańskiego zatrzymali trzech mężczyzn, którzy posiadali narkotyki. Przy 20 i 58-latku mundurowi znaleźli amfetaminę (odpowiednio prawie 100 i ponad 150 gramów), natomiast 21-latek miał marihuanę. Zatrzymani usłyszeli już zarzuty zgodnie z kwalifikacją prawną swoich czynów. Posiadanie znacznej ilości narkotyków zagrożone jest karą do 10 lat więzienia.

Pod koniec ubiegłego tygodnia policjanci z powiatu gdańskiego zatrzymali trzech mężczyzn, u których znaleźli narkotyki.

Funkcjonariusze z Komisariatu Policji w Trąbkach Wielkich podczas swojej służby ustalili, że jeden z mieszkańców Gdańska, który przebywa też na terenie Gminy, może posiadać przy sobie narkotyki. Mundurowi zauważyli tego mężczyznę, jak jechał autem. Podczas kontroli drogowej i przeszukania pojazdu oraz kierującego nim 20-latka policjanci znaleźli prawie 100 gramów proszku koloru żółtego.

Stróże prawa skorzystali ze specjalistycznego testu, który wykazał, że jest to amfetamina.

Z kolei funkcjonariusze wydziału kryminalnego pruszczańskiej komendy, którzy zajmują się zwalczaniem przestępczości narkotykowej, zatrzymali 58-latka, którego wcześniej powiązali z tym rodzajem niezgodnych z prawem zachowań. Mundurowi znaleźli przy nim ponad 150 gramów białej, sypkiej substancji. W tym przypadku test również wykazał, że jest to amfetamina.

W trzeciej z opisywanych sytuacji policjanci z komisariatu w Kolbudach zatrzymali 21-latka, który uprawiał konopie, przetwarzane potem w marihuanę. Ze wspomnianych krzaków można było uzyskać kilkadziesiąt gramów tego narkotyku.

We wszystkich opisanych sprawach zabezpieczone substancje trafiły do specjalistycznego badania, które potwierdziło przeprowadzone testy, określające rodzaj poszczególnych narkotyków.

20 i 58-latek usłyszeli zarzuty posiadania znacznej ilości narkotyków, natomiast 21-lakowi śledczy przedstawili zarzuty uprawiania konopi i posiadania środków odurzających.

Posiadanie znacznej ilości substancji odurzających zagrożone jest karą do 10 lat pozbawienia wolności, natomiast za uprawianie konopi oraz posiadanie narkotyków grozi do 3 lat więzienia.

Zobacz również: