poniedziałek, 4 grudnia, 2023

Ukradł laptopa z jednego z domów w Pruszczu Gdańskim. Grozi mu 7,5 roku więzienia

KPP w Pruszczu Gdańskim

Policjanci kryminalni z Pruszcza Gdańskiego zatrzymali mężczyznę, który na początku bieżącego tygodnia ukradł laptopa z niezamkniętego domu na terenie miasta. Mundurowi odzyskali komputer, a 30-latek usłyszał już zarzut kradzieży. Odpowie on jako recydywista. Za kradzież w warunkach powrotu do przestępstwa grozi do 7,5 roku więzienia.

Na początku bieżącego tygodnia do pruszczańskiej komendy wpłynęło zawiadomienie o kradzieży laptopa. Złodziej wykorzystał fakt, że drzwi do jednego z domów były niezamknięte. Zgłaszający na szczęście szybko zauważył, że z mieszkania „zniknął” komputer i niezwłocznie zawiadomił policję.

Policjanci z wydziału kryminalnego natychmiast przystąpili do działania i w wyniku pracy operacyjnej ustalili krąg osób podejrzewanych. Już tego samego dnia mundurowi zatrzymali 30-letniego mieszkańca powiatu gdańskiego, którego powiązali z tą sprawą. Policjanci odzyskali też komputer o wartości 2 tysięcy złotych. Mężczyzna noc spędził w policyjnym areszcie.

Kolejnego dnia śledczy przedstawili zatrzymanemu zarzut kradzieży. Odpowie on jako recydywista.

Za kradzież w warunkach powrotu do przestępstwa grozi do 7,5 roku więzienia.

Policjanci przypominają, że należy zwracać uwagę na zabezpieczenie mieszkania czy samochodu. Dla przestępców okres świąteczny jest to czas, gdzie szczególnie aktywnie działają. Wykorzystują fakt, że mieszkania czy domy są puste. Bywa też tak, że obserwują aktywność domowników i wykorzystują chwilę nieuwagi, by móc pozbawić ludzi ich własności. Oczywiście w okresie świątecznym policjanci ze szczególną uwagą podczas służby nadzorują osiedla mieszkaniowe, by przeciwdziałać różnego rodzaju przestępstwom, jednakże dobrze jest także samemu zadbać o dobre zabezpieczenie swojego majątku.

Zobacz również: