piątek, 29 września, 2023

Umowa na realizację Mevo 2.0 podpisana

foto/Bartosz Gondek

Dziś w Europejskim Centrum Solidarności przedstawiciele szesnastu samorządów podpisały umowę na realizację projektu Systemu Roweru Metropolitalnego Mevo 2.0.

Punktualnie o godz. 12.00 w Ogrodzie Zimowym Europejskiego Centrum Solidarności miała miejsce uroczystość podpisania umowy.

foto/Bartosz Gondek

Umowa została zawarta pomiędzy Obszarem Metropolitalnym Gdańsk-Gdynia-Sopot, a hiszpańską spółką City Bike Global wybraną w wyniku przeprowadzonego postępowania w trybie dialogu konkurencyjnego.

 Umowa została podpisana na okres 6 lat. System swoim zasięgiem obejmie 16 gmin – Gdańsk, Gdynia, Sopot, Żukowo, Reda, Pruszcz Gdański, Tczew, Sierakowice, Rumia, Somonino, Stężyca, Kartuzy, Puck i Władysławowo oraz Kolbudy i Kosakowo, które dołączają do projektu.

Burmistrz Pruszcza Gdańskiego

Nowe Mevo ma być systemem mieszanym z 4099 rowerami (1000 rowerów tradycyjnych i 3099 z napędem elektrycznym). Infrastruktura oraz rowery będące w posiadaniu OMGGS zostaną wykorzystane w nowym systemie. System będzie składał się z 717 stacji (wcześniej było ich 660). 

Nowością jest to, że druga wersja roweru jest lżejsza od wersji poprzedniej a jazda na nim jest możliwa po wyczerpaniu się baterii. Przy okazji trwających prac, odświeżone i zrekonstruowane zostaną rowery w pierwszej wersji. Nie będą już elektryczne a tradycyjne.

Zobacz również: