niedziela, 25 lutego, 2024

Usłyszał zarzuty za kradzież butli z gazem

Kryminalni z Pruszcza Gdańskiego zatrzymali 31-letniego mężczyznę, który włamywał się miejsc, gdzie przechowywane były butle z gazem, które następnie kradł. Dodatkowo policjanci znaleźli przy zatrzymanym narkotyki-pochodne amfetaminy i marihuanę. Mężczyzna usłyszał już zarzuty kradzieży z włamaniem i posiadania znacznej ilości narkotyków. Kradzież z włamaniem, jak i posiadanie znacznej ilości narkotyków zagrożone są karą do 10 lat więzienia.

Pod koniec ubiegłego roku do Komendy Powiatowej Policji w Pruszczu Gdańskim wpłynęło zgłoszenie dotyczące włamania do miejsca przechowywania butli z gazem i kradzieży kilkunastu sztuk tego typu towaru.

Policjanci wydziału kryminalnego, którzy zajęli się tą sprawą, ustalili okoliczności zdarzenia. Oczywiście technik kryminalistyki zabezpieczył ślady i mundurowi prowadzili dalsze postępowanie. Kryminalni ustalili krąg osób podejrzewanych i pod koniec ubiegłego tygodnia zatrzymali 41-letniego mieszkańca Gdańska, którego powiązali z tą sprawą.

Podczas przeszukania miejsca zamieszkania zatrzymanego policjanci znaleźli narkotyki – pochodne amfetaminy i marihuanę.

Śledczy pracując nad tą sprawą, powiązali zatrzymanego z podobnymi kradzieżami z włamaniem. Zgromadzony materiał dowodowy, pozwolił na przedstawienie zatrzymanemu 7 zarzutów kradzieży z włamaniem i posiadania znacznej ilości narkotyków. Prokurator zastosował wobec 41-latka środki zapobiegawcze-poręczenie majątkowe w kwocie 7 tysięcy złotych i dozór policji.

Mężczyzna odpowie niebawem przed sądem za swoje czyny.

Kradzież z włamaniem, jak i posiadanie znacznej ilości narkotyków zagrożone są karą do 10 lat pozbawienia wolności.

Zobacz również: