czwartek, 28 września, 2023

W najbliższą sobotę pojedziemy rowerem przez Pruszcz

Po dwóch latach przerwy wszyscy miłośnicy rowerów z Pruszcza Gdańskiego wracają z XIV przejazdem rowerowym „Rowerem przez Pruszcz”.

Przejazd odbędzie się w dniu 24.09.2022 r. Zbiórka na nowym placu zabaw na Osiedlu Bursztynowym przy ul. Rogozińskiego skąd wystartuje grupa.

Organizatorzy liczą na dużą frekwencję po dwuletniej nieobecności przejazdu w naszym mieście. Jest to impreza rekreacyjna więc nie potrzeba żadnych przygotowań, wystarczy rower i już. Będzie to znakomita okazja do integracji mieszkańców. Przejazd, jak i w poprzednich latach, będzie zabezpieczony przez policję i inne służby mundurowe, więc nie trzeba się obawiać o swoje bezpieczeństwo. Organizatorzy zapraszają mieszkańców z całymi rodzinami. To będzie okazja, by sprawdzić co nowego powstało w mieście.

Przejazd zakończy się na terenie Międzynarodowego Bałtyckiego Parku Kulturowego. Trasa wynosi ok. 10 km. Dla uczestników tradycyjna grochówka.

Plan przejazdu:

24.09.2022 r. godz. 12.00 zakończenie ok. godz.13.30.

Wyznaczona trasa: Start – plac zabaw przy ul. Rogozińskiego – ul. Eugeniusza Romera – ul. Czekanowskiego – ul. Dobrowolskiego – ul. Eugeniusza Romera – ul. Raciborskiego – ul. Grunwaldzka – ul. NZSS Solidarności – ul. PCK – ul. Kasprowicza – ul. Gałczyńskiego – ul. Słowackiego – ul. Emilii Plater – ul. Powstańców Warszawy – ul. Chopina – ul. Grota-Roweckiego – ul. Matejki – ul. Grunwaldzka -Międzynarodowy Bałtycki Park Kulturowy Faktoria – Zakończenie.

Jednocześnie Urząd Miasta Pruszcz Gdański oraz Centrum Kultury i Sportu w Pruszczu Gdańskim informują, że w tym czasie mogą pojawić się problemy dla kierowców z przejazdem przez Pruszcz.

Dodatkowo policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Pruszczu Gdańskim zapraszają na „Dzień otwarty z policjantami”. Bezpośrednio po zakończeniu przejazdu „Rowerem przez Pruszcz”, na Faktorii, mundurowi opowiedzą o swojej pracy, pokażą sprzęt wykorzystywany w służbie patrolowej i na miejscu zdarzenia oraz specjalistyczne wyposażenie, którym dysponuje drogówka.

Ponadto osoby zainteresowane wstąpieniem do służby w Policji będą mogły porozmawiać z funkcjonariuszami odpowiedzialnymi za sprawy doboru i złożyć na miejscu odpowiednie dokumenty dotyczące wstąpienia w policyjne szeregi.

Zobacz również: