poniedziałek, 26 lutego, 2024

Wyrywał kobietom torebki – zatrzymali go pruszczańscy policjanci

foto/mat.prasowy

Policjanci z pruszczańskiej drogówki zatrzymali 38-letniego mężczyznę, który wyrwał i ukradł na terenie powiatu gdańskiego dwie torebki damskie wraz z zawartością pieniędzy i dokumentów. Mundurowi odzyskali też część skradzionych rzeczy. Zatrzymany usłyszał zarzuty kradzieży zuchwałej. Za tego typu przestępstwo grozi do 8 lat więzienia.

29 czerwca wieczorem dyżurny Komendy Powiatowej Policji w Pruszczu Gdańskim otrzymał zgłoszenie o kradzieży torebki, do której doszło na terenie miasta. Mężczyzna podbiegł do pokrzywdzonej, wyrwał jej torebkę i uciekł.

Policjant natychmiast poinformował podległe patrole o zdarzeniu i polecił sprawdzić pobliski teren aby jak najszybciej zatrzymać sprawcę.

Już po kilku minutach mundurowi z wydziału ruchu drogowego zauważyli mężczyznę, który wyglądem odpowiadał sprawcy kradzieży. Policjanci zatrzymali go i ustalili, że jest to osoba, która może odpowiadać za to przestępstwo. Stróże prawa odzyskali też skradzioną torebkę wraz z zawartością pieniędzy i dokumentów.

38-latek został odwieziony do policyjnego aresztu, a śledczy zbierali materiał dowodowy w tej sprawie.

Podczas swojej pracy policjanci ustalili też, że mężczyzna może mieć związek z podobnym zdarzeniem, które miało miejsce kilka dni wcześniej na terenie Gminy Pruszcz Gdański.

Śledczy przedstawili 38-latkowi zarzuty kradzieży zuchwałej.

Tego typu przestępstwo zagrożone jest karą do 8 lat pozbawienia wolności.

Zobacz również: