środa, 19 czerwca, 2024

Został zatrzymany za posiadanie metaamfetaminy

Policjanci z Pruszcza Gdańskiego zatrzymali 21-letniego mężczyznę, który posiadał przy sobie narkotyki-metaamfetaminę. Zatrzymany niebawem odpowie przed sądem za to przestępstwo. Posiadanie narkotyków zagrożone jest karą do 3 lat więzienia.

Pod koniec ubiegłego tygodnia policjanci z Wydziału Prewencji Komendy Powiatowej Policji w Pruszczu Gdańskim podczas służby w godzinach nocnych podjęli kontrolę pojazdu marki Audi.

Wewnątrz auta siedziało dwóch mężczyzn. Podczas legitymowania jeden z nich-pasażer zachowywał się nerwowo. Czujni policjanci podjęli sprawdzenie 21-latka i po chwili okazało się, że ma on przy sobie zawiniątko z charakterystycznymi kryształkami. Mundurowi przy użyciu specjalistycznego testu potwierdzili swoje przypuszczenia-były to narkotyki-metaamfetamina. 21-latek został zatrzymany i przewieziony do policyjnego aresztu. Drugi z mężczyzn został oczywiście również skontrolowany. Nie miał przy sobie niedozwolonych substancji.

Zabezpieczone narkotyki zostały przesłane do biegłego specjalisty do badania, które potwierdziło wcześniejsze ustalenia policjantów.

W związku z powyższym śledczy przedstawili zatrzymanemu zarzut posiadania narkotyków.

Tego typu przestępstwo zagrożone jest karą do 3 lat pozbawienia wolności.

Zobacz również: