środa, 4 października, 2023

KGW Ulkowianki z ciekawym grantem

foto/Facebook/KGW Ulkowianki

KGW Ulkowianki z Gminy Pszczółki prężnie działają na rzecz lokalnej społeczności. Panie z koła gospodyń wiejskich zostały jednym z laureatów kolejnej edycji programu dobrosąsiedzkiego „Wzmocnij Swoje Otoczenie”.

Dzięki przyznanemu przez Polskie Sieci Elektroenergetyczne grantowi w wysokości 20 tys. złotych w Sołectwo Ulkowy zostanie zmodernizowany plac zabaw, czyli miejsce spotkań z naturą i odpoczynku dla mieszkańców Gminy w każdym wieku.

W ramach konkursu KGW otrzymały grant w wysokości 20 000 zł, który zostanie przeznaczony na zmodernizowanie placu zabaw w parku w sołectwie Ulkowy poprzez zakup i montaż: karuzeli trójramiennej z siedziskami, huśtawki metalowej wahadłowej potrójnej z bocianim gniazdem, bujaka na plac zabaw „Równoważnia na 3 sprężynach”, huśtawki wagowej pojedynczej „Ważka”, bujaka „Króliczki”.

Realizacja projektu rozpocznie się w lipcu, by już latem mieszkańcy mogli cieszyć się nową przestrzenią.

„Wzmocnij Swoje Otoczenie” to program grantowy skierowany do

mieszkańców terenów, na których Polskie Sieci Elektroenergetyczne S.A. prowadzą inwestycje lub eksploatują istniejącą infrastrukturę.

Celem programu jest wsparcie projektów związanych z rozwojem lokalnej infrastruktury społecznej, aktywizacją życia społecznego i kulturalnego oraz finansowa pomoc w ich wdrożeniu. Jego idea jest zbliżona do znanego i sprawdzonego rozwiązania, jakim jest budżet partycypacyjny, dzięki któremu mieszkańcy mogą aktywnie zmieniać swoją okolicę. W pięciu edycjach programu, PSE przyznały już ponad 800 grantów o łącznej wartości 16 mln złotych.

Zobacz również: