czwartek, 13 czerwca, 2024

Maciej Urbanek kandyduje do Parlamentu Europejskiego

Dziś w Pruszczu Gdańskim przy fontannie na ulicy ks. Waląga odbyła się konferencja prasowa kandydata do Europarlamentu z ramienia Trzeciej Drogi Macieja Urbanka. Podczas spotkania zaprezentowano główne problemy, jakimi w Parlamencie Europejskim chciałby się zająć kandydat.

W swoim wystąpieniu Maciej Urbanek podkreślił, że chciałby reprezentować w Brukseli polskich samorządowców i ich problemy, działać na polu zmian w Zielonym Ładzie i reprezentować sprawy młodych.

Swojego poparcia kandydatowi udzieliła poseł na Sejm RP Magdalena Sroka, były starosta powiatu gdańskiego i wieloletni przewodniczący rady powiatu Roman Dąbrowski, członek rady powiat gdańskiego Marek Urbanek oraz szef pomorskiego PSL Adam Gawrylik.

– Europa potrzebuje świeżego spojrzenia i nowych liderów. Nazywam się Maciej Urbanek i chcę reprezentować Pomorze w Parlamencie Europejskim – mówi Maciej Urbanek, obecny wójt gminy Pszczółki – Będąc najmłodszym wójtem w Polsce w poprzedniej kadencji wiem, jak ważnym krokiem dla rozwoju naszego regionu jest integracja europejska. Przed Polską w Zjednoczonej Europie ważne wyzwania: atom jako źródło czystej energii, poprawa Zielonego Ładu oraz ochrona granic. Jako skuteczny samorządowiec równie skutecznie będę zabiegać o interes Polski oraz całego Pomorza – mówił kandydat.

Maciej Urbanek nadmienił o tym, jak istotne jest pójście na wybory do Europarlamentu i wysoka frekwencja, która przekłada się na konkretną ilość mandatów.

-Mimo wyborczego maratonu, jaki odbywa się od roku, mimo pięknej pogody, warto iść zagłosować – dodał kandydat.

-To jest nasz regionalny interes – zaapelował szef pomorskiego PSL.

– Zachęcam do głosowania na kandydata Macieja Urbanka. Lista nr 1 pozycja druga – zachęcała poseł Trzeciej Drogi Magdalena Sroka – Nasze postulaty to bezpieczeństwo rozumiane dosłownie, w obliczu realnego zagrożenia państwa ze strony Rosji i w obliczu wojny za naszą wschodnią granicą, ale także bezpieczeństwo żywieniowe. Kolejnym punktem jest inwestycja w atom jako czyste źródło energii. Będziemy walczyć o dofinansowanie dla tej inwestycji. Będziemy też walczyć o likwidację zapisu obligującego do odejścia od ogrzewania na kotły gazowe. Ten zapis uderzy w zbyt wielu naszych mieszkańców – mówiła Magdalena Sroka.

Zobacz również: