piątek, 29 września, 2023

Różyny: Pijany spowodował wypadek. Grozi mu do 5 lat więzienia

KPP Pruszcz Gdański

W niedzielę 14 marca policjanci z Pruszcza Gdańskiego pracowali na miejscu wypadku z udziałem nietrzeźwego kierowcy w Różynach (p. gdański, gm. Pszczółki). Za spowodowanie wypadku w stanie nietrzeźwości grozi do 5 lat więzienia.

W niedzielę 14 marca przed południem dyżurny Komendy Powiatowej Policji w Pruszczu Gdańskim otrzymał informację o wypadku, do którego doszło w Różynach (p. gdański, gm. Pszczółki) na skrzyżowaniu drogi DK91 (ul. Gdańska) z ul. Kwiatową. Funkcjonariusz natychmiast skierował na miejsce patrol drogówki.

Mundurowi z wydziału ruchu drogowego po przybyciu na miejsce zabezpieczyli je i zaczęli odtwarzać okoliczności zdarzenia. Ze wstępnych ustaleń wynika, że 22-letni kierujący volkswagenem passatem nie ustąpił pierwszeństwa przejazdu 37-letniej kobiecie jadącej volkswagenem beetle, wskutek czego doszło do zderzenia pojazdów.

Policjanci sporządzili oględziny pojazdów i przy pomocy technika kryminalistyki oględziny miejsca zdarzenia, szkic sytuacyjny, a także dokumentację fotograficzną. Funkcjonariusze sprawdzili oczywiście trzeźwość kierowców – 22-latek kierujący vw passatem miał ponad promil alkoholu w organizmie. 37-latka była trzeźwa.

W wyniku zdarzenia rany odniosła pasażerka vw beetle oraz kierujący vw passatem, którzy zostali przetransportowani do szpitala w Gdańsku.

Podczas zbierania informacji na miejscu wypadku policjanci ustalili, że 22-latek ma aktualny zakaz sądowy kierowania wszelkimi pojazdami mechanicznymi. Oczywiście informacja o tym znajdzie się w dokumentach przesłanych do sądu. Obecnie śledczy dokładnie badają przyczyny i okoliczności tego zdarzenia. Za spowodowanie wypadku drogowego w stanie nietrzeźwości grozi do 5 lat pozbawienia wolności.

Zobacz również: